آمریکا به دنبال ۴۰ تن طلای مسروقه داعش در شرق سوریه/ بازداشت ۶۰۰ نفر دیگر در ترکیه به اتهام مشارکت در کوتای نافرجام ۱۳۹۵ / مردم ژاپن و کره‌جنوبی آمریکا را بزرگ‌ترین تهدید برای جهان می‌دانند ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


آمریکا به دنبال ۴۰ تن طلای مسروقه داعش در شرق سوریه
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

Image result for ‫آمریکا به دنبال ۴۰ تن طلای مسروقه داعش در شرق سوریه‬‎
دیده‌‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد‌، نظامیان آمریکایی در صدد به چنگ آوردن 40 تن طلا در شرق سوریه هستند که توسط عناصر داعش به سرقت رفته است.
«رامی عبدالرحمان»رئیس‌دیده‌‌بان حقوق بشر سوریه، اعلام کرد که نیروهای وابسته به ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری واشنگتن و شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» در جست‌وجوی حدود ۴۰ تن طلا‌ی مسروقه توسط تروریست‌ها‌ی داعش هستند.به گزارش ایسنا، عبدالرحمان خاطرنشان کرد: ما درخصوص یک ثروت ‌کلان سخن می‌گوئیم و هراس این را داریم که این ثروت به ملت سوریه و عراق بازنگردد و ائتلاف ضد داعش آن را به نفع خودش مصادره کند.رئیس‌دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین گفت: داعش این مقدار طلا را طی سال‌های گذشته از مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه به سرقت برده است.
وی در ادامه افزود: دلیل عدم بمباران‌ گسترده ائتلاف آمریکا در منطقه(شرق سوریه)، این است که طلاهای تحت تملک داعش از بین نرود.سایت صهیونیستی «نتسیو نت» که یک سایت اطلاعاتی است، هم فاش کرد، نیروهای ائتلاف آمریکایی در تلاش هستند آخرین مقر داعش را برای تصاحب این ۴۰ تن طلا تحت سیطره بگیرند.
طبق گزارش این سایت اسرائیلی، ائتلاف به سرکردگان داعش وعده داده که اگر این ۴۰ تن طلا رادر اختیار ائتلاف قرار دهند، آنها از حمایت ائتلاف برخوردار خواهند شد و می‌توانند به همراه خانواده‌های شان از طریق گذرگاه‌های امن ،فرار کنند. براساس گزارش این سایت، ارزش طلایی که در اختیار داعش است، حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار بر آورد می‌شود.
خبر دیگر اینکه، ائتلاف آمریکایی ضد داعش طی بیانیه‌ای اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف در شهرک «الباغوز» ، مسجدی را بمباران کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، در این بیانه ادعا شده که داعش از مسجد فوق به عنوان پایگاه استفاده می‌کرده است. قبلا هم رسانه‌های رسمی سوریه از کشته و زخمی شدن حدود ۷۰ تن در حملات ائتلاف به اطراف الباغوز خبر داده بودند. جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضد داعش تا‌کنون هزاران غیر نظامی را در سوریه و عراق کشته‌اند.بازداشت 600 نفر دیگر در ترکیه به اتهام مشارکت در کوتای نافرجام 1395
Image result for ‫بازداشت 600 نفر دیگر در ترکیه به اتهام مشارکت در کوتای نافرجام 1395‬‎
در ادامه دستگیری‌های مرتبط با کودتای نافرجام سال 1395 ترکیه، نیروهای امنیتی این کشور 600 فرد را به اتهام با این کودتا ، دستگیر کردند.
رسانه‌های داخلی ترکیه در گزارشی اعلام کردند که بیش از 600 مظنون به ارتباط با کودتای 25 تیر 1395 و مرتبط بودن با سازمان «فتح‌الله گولن» رهبر اپوزیسیون این کشور، دستگیر شدند. آنکارا سازمان گولن را تروریستی و عامل کودتای نافرجام مذکور می‌داند.
به گزارش فارس ، در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند‌تانک، جنگنده و هلی‌کوپتر انجام شده، حدود 250 نفر کشته و بیش از 2000 نفر هم زخمی شده‌اند. دولت ترکیه به دستور «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور، ضمن اعمال حالت فوق‌العاده در ترکیه، تاکنون بیش از 70 هزار نفر را بازداشت و حدود 170 هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج کرده است. نیروهای امنیتی ترکیه ماه گذشته نیز 100 نفر را به اتهام ارتباط با عاملان این کودتا، بازداشت کرده‌اند.بر اساس آخرین نظرسنجی
مردم ژاپن و کره‌جنوبی آمریکا را بزرگ‌ترین تهدید برای جهان می‌دانند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی مردم ژاپن و کره‌جنوبی، آمریکا را به عنوان یک «تهدید بزرگ» برای امنیت جهانی می‌ببنند.
ژاپن و کره‌جنوبی، از متحدان آمریکا و محل حضور ۸۲ هزار نیروی آمریکایی در منطقه است، اما مردم این دوکشور، آمریکا را به عنوان یک تهدید بزرگ برای امنیت جهانی می‌ببنند. کره‌ای‌ها از آمریکا حتی بیشتر از کره شمالی می‌ترسند. ترس از قدرت و نفوذ آمریکا بیشتر از هراس‌ آنها از روسیه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، براساس نظرسنجی مرکز «پیو»، حملات سایبری، گروه‌های تروریستی، ناپایداری اقتصادی و تغییرات اقلیمی همگی به عنوان تهدیدهایی برای امنیت جهانی تلقی می‌شوند، اما قدرت و نفوذ آمریکا بیشتر از این تهدیدها باعث توجه مردم شده است که این ترس با وجود دستور خروج نیروهای آمریکایی توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور و اقدامات او به سوی صلح در کره شمالی، همچنان پایدار است.
به گزارش این مرکز، در ۲۰۱۳ تنها یک چهارم از مردم ۲۲ کشور سراسر دنیا آمریکا را به عنوان تهدیدی برای کشورهایشان تلقی می‌کردند. این دیدگاه در سال ۲۰۱۷ به ۳۸ درصد و در سال میلادی گذشته به ۴۵ درصد افزایش یافت. نتایج بین متحدان آمریکا قابل توجه است. ۶۷ درصد از مردم کره جنوبی، آمریکا را به عنوان یک تهدید عمده برای امنیت خود می‌بینند. در ژاپن ۶۶ درصد آمریکا را یک تهدید می‌دانند. با توجه به ۲۶ کشور نظرسنجی شده کره جنوبی و ژاپن از همه کشورها بیشتر از قدرت آمریکا هراس دارند و مکزیک با ۶۴ درصد بعد از آنها قرار دارد. این نظرسنجی چندی بعد از اعلام ملاقات دوم ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی انجام شد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!