آیت‌الله عبدالکریم حقیقت ارسنجان، عالم برجسته استان فارس درگذشت ۱۳۹۷/۱۰/۲۳

  • منتخب
  • ۲۴ام دی ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
آیت‌الله عبدالکریم حقیقت ارسنجان، عالم برجسته استان فارس درگذشت
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳

Image result for ‫آیت‌الله عبدالکریم حقیقت ارسنجان‬‎
آیت‌الله عبدالکریم حقیقت ارسنجانی از استادان حوزه‌های علمیه فارس در 92 سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت، این عالم بزرگوار شاگرد امام‌خمینی و آیت‌الله بروجردی بود.
آیت‌الله عبدالکریم حقیقت ارسنجانی عضو جامعه روحانیت شهر شیراز متولد سال 1305 در  ارسنجان فارس است که ظهر شنبه 22 دی ماه بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت.
وی پس از کسب علم از محضر حضرات آیات حاج شیخ محمد علی موحد، حاج شیخ ابوالحسن حدائق و حاج سید محمدحسینی برای تحصیل علوم دینی عازم قم شد و نزد آیات عظام بروجردی، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی و حجتی و محقق داماد کسب فیض کرد و به مقام منیع اجتهاد نائل آمد. وی از سوی مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی و امام خمینی جواز اجتهاد داشت و هم درس آیات عظام فاضل لنکرانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و هم مباحثه با شهید سیدمصطفی خمینی بود.
وی در سال 1338 به شیراز بازگشت و با تدریس سطوح عالیه و خارج فقه و اصول و تفسیر و فلسفه در حوزه علمیه شیراز به ترویج دین و تربیت طلاب همت گماشت.
مراسم تشییع و خاکسپاری این عالم برجسته ساعت 9 صبح امروز (24 دی ماه جاری) از مسجد حاج عباس به سمت حرم مطهر علی‌بن حمزه(ع) شیراز برگزار می‌شود.
کیهان درگذشت آیت‌الله حقیقت را به خانواده آن عالم بزرگوار به ویژه فرزند گرامی ایشان دکتر حقیقت سرپرست دفتر نمایندگی کیهان در استان فارس تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از ایزد منان مسئلت می‌نماید.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!