آیت‌الله نوری همدانی: ملت محکم‌تر از قبل پای انقلاب هستند/ آیت‌الله مکارم شیرازی: صدا و سیما مراقب نفوذ نااهلان باشد / سید ابوالحسن موسوی طباطبایی: نجوایی با امام عزیز روح خدا در کالبد زمان ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه

آیت‌الله نوری همدانی:
 ملت محکم‌تر از قبل پای انقلاب هستند
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
استاد برجسته درس خارج حوزه با تقدیر از حضور دشمن‌شکن امت بصیر ایران در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: مردم نشان دادند نسبت به عهدی که با امام و شهدا و رهبری بسته‌اند از گذشته مستحکم‌تر هستند و حساب اصل انقلاب و نظام را با عملکرد برخی از مسئولان جدا می‌دانند.
آیت‌الله نوری همدانی در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی، فرهنگ را زیر بنای جامعه دانست و با تجلیل‌ از عزاداری‌های باشکوه ملت ایران در ایام فاطمیه، بیان داشت: فرهنگ علوی و فاطمی است که می‌تواند انقلاب را حفظ کند چرا که این فرهنگ که فرهنگ اهل بیت(ع) به شمار می‌رود، ظلم‌ناپذیر، عزت‌طلب و عدالت‌محور است.
به گزارش رسا، این مرجع تقلید با تقدیر از حضور دشمن شکن امت بصیر ایران در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: مردم نشان دادند نسبت به عهدی که با امام و شهدا و رهبری بسته‌اند از گذشته مستحکم‌تر هستند و حساب اصل انقلاب و نظام را با عملکرد برخی از مسئولان جدا می‌دانند.
استاد برجسته درس خارج حوزه خاطرنشان کرد: حضور پرشور و گسترده مردم حمایت از انقلاب، نظام و رهبری بود نه برای تایید عملکرد بعضی از مسئولان چون مردم حقیقتاً از عملکرد اقتصادی و معیشتی و حتی فرهنگی مسئولان رضایت ندارند اما با حضور خود چشم فتنه داخل و خارج را کور کردند.


آیت‌الله مکارم شیرازی:
صدا و سیما مراقب نفوذ نااهلان باشد  
استاد برجسته درس خارج حوزه مراقبت نسبت به نفوذ نااهلان را به مسئولان صدا و سیما گوشزد کرد و نتیجه کار نفوذی‌ها را تضعیف نظام اسلامی دانست.
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای بسیج سازمان صدا و سیما، رسالت رسانه ملی را فرهنگ‌سازی صحیح و تبیین معارف اسلامی دانست.
این مرجع تقلید اظهار داشت: ما دو مدل امر به معروف و نهی از منکر داریم؛ یک نوع امر به معروف در حد گفتن و تذکر دادن به صورت صحیح و منطقی است؛ این شاخه رسالتی همگانی است و صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها نیز در زمره همین موضوع هستند.
به گزارش رسا، وی یادآور شد: یک مرحله نیز که نیاز به کار فیزیکی و برخورد با متخلفان دارد، وظیفه آحاد مردم نیست، بلکه وظیفه مسئولان و دستگاه‌ها است که باید جلوی مفاسد را بگیرند.
استاد برجسته درس خارج حوزه مراقبت نسبت به نفوذ نااهلان را به مسئولان صدا و سیما توصیه و تصریح کرد: خدا نکند افراد نفوذی در صدا و سیما نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی‌ها بود، نفوذی‌ها ممکن است کارهایی بکنند که نتیجه آن تضعیف نظام اسلامی باشد.
آیت‌الله مکارم شیرازی رصد و شناسایی نقشه‌های دشمن و برنامه‌ریزی هدفمند برای مقابله با این نقشه‌ها را به دست‌اندرکاران رسانه ملی توصیه و تاکید کرد: توجه شما به نوجوانان و جوانان باید بیش از دیگر مقاطع سنی باشد، دشمن در حال برنامه‌ریزی برای انحراف نسل جوان جامعه است، صدا و سیما در برنامه‌هایی که برای این مقاطع سنی تهیه و تولید می‌کند، باید بیش از پیش مراقب باشد. نجوایی با امام عزیز روح خدا در کالبد زمان

Image result for ‫امام خمینی‬‎
ای کرامت باران در کویر آرزومندی‌ها!
 چشمانت شرقی‌ترین طلوع راستینی‌ست که باور مرا به بزم خود می‌خواند.
 پرنیان نگاهت زلال‌ترینِ چشمه‌های افق است که پرواز نگاه شوریدگان را در ژرفنای خود غوطه‌ور و سیراب می‌سازد و نهیب دیدگانت آذرخشی‌ست که بر خرمن شرق و غرب شرر قهر می‌افکند.
 ای رستاخیز جان‌های فسرده!
 دستان مهربانت پیکر آزرده و خسته این دیار کهن را نواخت. آنگاه آفتاب بر مقدمت بوسه زد و قدومت مبدأ تاریخ حیات شد.
 ای سلیل ابراهیم(ع)!
 معبر تاریخ بس شگرف است. جهان در بن‌بست سیاه‌چالی، به ناخن و دندان راه می‌برید. بشریت، مشکلات را به بازوی عقل ضعیف و گره‌های کور را با نیش دندان سست خود می‌گشود. سالیانی مدید، دین در موزه‌ها به زیر لایه‌های ستبر گمان و خرافه و اتهام خاک می‌خورد. حرامیان، راه‌ها را بسته و در مسیر نشسته بودند. آرمان شهر مکاتب بشری هر کدام راه به ویرانه‌ای بی‌گنج می‌برد. ماهتاب حقیقت گم شده و شب پره غرب یکه تاز پهنه جهل و وهم بود. آه! غرب.. این اژدر آراسته هفت سر و زال شرانگیز پُر بَزک!
 تا آنگاه که تو آمدی.‌ای بانگ ابراهیم خلیل در حلقوم،‌ ای دست موسای کلیم در آستین و ‌ای دم قدسی روح‌الله در انفاس!
   با آمدنت مستکبران خوار و مستضعفان عزیز شدند. سطوت آمریکا و اسرائیل، افسانه‌ای کهن و ابهتشان، مطایبه‌ای تلخ گردید! امروز کودکانمان نیز هیبت ابرقدرتان را به سخره می‌گیرند. امروز نهضت مقدست، نمایشگاه اعاجیب و چشم‌انداز شگفتی‌های بهت آور است. امروز ایمان و خودباوری سرلوحه انقلاب و خط تمایز انقلابیگری است.
 دیری است که اندیشه سبزت نهال حقیقت را در جان پنداره‌های جهانیان نهاده است و امروز آن نهال، بالنده و پر شکوه با ریشه‌هایی عمیق و مصون از همه حوادث به بار نشسته و ملت بر عهدی دیرپای با تو مانده است. آری ملت، چهل سال دشمنان ستیزه‌جو را در آتش حسرت نگاهی یا نیازی گداخته است. امروز فرزند خلَفت «سید علی» بر مسند تو تکیه زده و در گستره خیزاب‌های فتنه و آشوب و طوفان عالم‌گیر حوادث، نوح آسا سکان این سرزمین امن را به دست دارد.
ای روح خدا در کالبد!
  این دوشنبه صحنه خلق حماسه‌ای راستین و روز نومیدی دشمن و شادی اولیای حق بود. آن روز ملت وفادار به آرمان مقدست، شکوهی بی‌نظیر آفرید. روز تجدید پیمان ملت بزرگ و سرافراز با اسلام، نظام و رهبری بود. نظامی که تو ‌ای روح خدا بنیان‌گذاردی. سلام خدا و ملایک بر تو ‌ای خمینی کبیر و شهیدان راهت و بر ملت فهیم ایران؛ برگزیده‌ترین ملت. ملتی به نقاوت ابر و به نجابت باران.

سید ابوالحسن موسوی طباطبایی
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!