ابوالفضل حسن‌بیگی: دلبستگی برخی مسئولان به آمریکا مهم‌ترین منشأ مشکلات اقتصادی کشور است/ افزایش رویکرد تجاری ایران به چین بعد از خروج آمریکا از برجام ۱۳۹۷/۰۹/۱۶

  • منتخب
  • ۱۶ام آذر ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه

ابوالفضل حسن‌بیگی:
 دلبستگی برخی مسئولان به آمریکا مهم‌ترین
منشأ مشکلات اقتصادی کشور است
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دل بستن به آمریکای رو به افول را ساده‌لوحی دانست و گفت: دلبستگی برخی مسئولان به آمریکا مهم‌ترین منشأ مشکلات اقتصادی کشور است.
ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه افول آمریکا شعار نیست بلکه یک واقعیت انکار ناپذیر است، گفت: در سال 1367 زمانی که شوروی در حال فروپاشی بود گروهی از نمایندگان مجلس علاقمند به شوروی با فرافکنی و ایجاد جنگ روانی سعی در القای این مطلب داشتند که وضعیت کنونی شوروی یک سیاست داخلی است و ربطی به فروپاشی این کشور ندارد.
حسن بیگی افزود: بر اساس همین باور بود که دلایل بی‌‌پایه‌ و اساسی را مطرح می‌کردند و می‌گفتند، شوروی، کشورهای ضعیف را از خود جدا می‌کند و به یک قدرت جهانی تبدیل می‌شود؛ اما طولی نکشید که پیش‌بینی حضرت امام خمینی(ره) درباره شوروی محقق شد و نشان داد که کلام امام خمینی(ره) درباره شرایط آینده شوروی صادق بود.
وی در ادامه با‌ اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه آمریکا در حال افول است، اظهار داشت: پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب درباره افول آمریکا همانند پیش‌بینی حضرت امام یک تحلیل حقیقی و عقلانی است که به زودی محقق خواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری فروپاشی شوروی، گفت: ما تجربه مجلس سوم و ماجرای شوروی را داریم آن کسانی که دل به شوروی بسته بودند به چشم خود دیدند که حکم خدا جاری شد و حکومت ظالم از بین رفت، امروز کسانی که آمریکا را قبله خود می‌دانند باید ساده‌لوحی را کنار بگذارند و نگاه خود را از آمریکا فرو ببندند.
به گزارش رسا، حسن‌بیگی خاطرنشان کرد: دلبستگی برخی از مسئولان یا عناصر سیاسی اقتصادی به آمریکا مهم‌ترین منشأ مشکلات اقتصادی کشور است، اگر بعد از تجربه برجام مسئولان و دولتمردان به سرعت به سراغ دنیا می‌رفتند تحقیقا امروز آمریکا نمی‌توانست این فشارها را اعمال کند. مسئولان فرصت‌سوزی کردند و مسیری را رفتند که نتیجه آن فشارها و تحریم‌های مضاعف برای کشور بود، بنده از دولتمردان و مسئولان محترم می‌خواهم که این دندان کرم‌خورده را دور بیندازند و از آمریکا دل بکنند.لاریجانی در دیدار با نایب‌رئیس ‌مجلس ملی چین مطرح کرد
 افزایش رویکرد تجاری ایران به چین بعد از خروج آمریکا از برجام

Image result for ‫افزایش رویکرد تجاری ایران به چین بعد از خروج آمریکا از برجام‬‎
لاریجانی در دیدار با مقام چینی گفت: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده‌ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته‌ای بسیار مهم ارزیابی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه، 15 آذرماه با چن زو نایب‌رئیس ‌مجلس ملی جمهوری خلق چین که برای حضور در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است، دیدار و گفت‌و‌گو کرد. لاریجانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم چین در شرایط پیچیده کنونی منطقه و بین‌الملل گفت: خوشبختانه روابط ایران و چین در سطح بالایی قرار دارد و رایزنی‌های سیاسی دو کشور در سطوح مختلف نشان‌دهنده عمق روابط است.
رئیس‌ مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ضرورت حفظ برجام از سوی سایر کشورهای عضو گروه 1+5 بعد از خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده‌ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش شما، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته‌ای بسیار مهم ارزیابی می‌شود.
لاریجانی در ادامه تصریح کرد: همکاری‌های 6 کشور ایران، چین، پاکستان، ترکیه، روسیه و افغانستان در مقابله با تروریسم بسیار مهم است به ویژه اینکه آمریکا طی سال گذشته اقدام به انتقال تعداد زیادی از داعشی‌ها به افغانستان کرده که می‌تواند مجددا همان دردسری را که در عراق و سوریه به وجود آورد در مناطق دیگری از آسیا به وجود بیاورد.
چن زو نایب‌رئیس‌ مجلس ملی جمهوری خلق چین ضمن ابلاغ سلام رئیس‌کنگره ملی خلق چین و تشکر از پذیرایی گرم جمهوری اسلامی و با اشاره به نقش ریاست مجلس در سیاستگذاری در حوزه‌های مختلف، گفت: حفظ ثبات و تقویت همکاری‌های تجاری در حوزه عملیاتی مهم بوده و امیدواریم با تلاش کشورها، کنفرانس مجالس 6 کشور با موفقیت برگزار شود.
نایب‌رئیس ‌مجلس ملی چین در ادامه سفرهای دوجانبه میان ایران و چین را در ارتقای سطح روابط مثمر ثمر دانست و افزود: علیرغم وضعیت خاص منطقه‌ای و بین‌المللی، هدف چین برقراری روابط درازمدت با ایران است و امیدواریم با همکاری با طرف ایرانی همکاری‌ها در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی را افزایش دهیم.
وی در ادامه ضمن ابراز حمایت چین از توافق هسته‌ای، بیان داشت: چین برای حفظ برجام تلاش کرده چرا که ایران طی سال‌ها بزرگ‌ترین شریک تجاری چین بوده و تفاهم نامه‌های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد. چین در پروژه‌های عمرانی مختلفی در ایران حضور دارد و قطعا مشکل همکاری‌های بانکی را که دغدغه ایران است پیگیری خواهیم کرد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!