اتمام حجت قاضی سراج با بازنشستگان دستگاه‌های دولتی: فقط ۶۰ روز برای ترک پست فرصت دارید ۱۳۹۷/۰۶/۲۴

  • منتخب
  • ۲۵ام شهریور ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
اتمام حجت قاضی سراج با بازنشستگان دستگاه‌های دولتی:
فقط ۶۰ روز برای ترک پست فرصت دارید 
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
رئیس ‌سازمان بازرسی کل کشور گفت: افرادی که مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنستگان می‌شوند فقط ۶۰ روز برای ترک مسئولیت فرصت دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی ناصر سراج با ‌اشاره به تأیید «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» در شورای نگهبان، اظهار داشت: از تاریخ ابلاغ این قانون، به کارگیری بازنشستگان و یا بازخرید شده‌ها در دستگاه‌های دولتی و کلیه دستگاه‌هایی که به هر نحوی از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، به جز مقامات مصرح در قانون مذکور ممنوع می‌باشد. سراج با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ ابلاغ این قانون، افرادی را که مشمول این قانون می‌شوند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند، تصریح کرد: افراد مشمول این قانون نیز می‌بایست در مهلت قانونی مقرر، سمت و پست خود را ترک کنند. پرداخت هرگونه وجهی پس از این مهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. وی با‌اشاره به تکلیف قانونی بازرسان سازمان مبنی بر نظارت بر اجرای قانون مذکور، گفت: از دستگاه‌های مشمول انتظار می‌رود ضمن رعایت دقیق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، افراد مشمول را به این سازمان معرفی نمایند.
گفتنی است، طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در جلسه علنی دوم مرداد ماه 97 در مجلس شورای اسلامی، به تصویب رسید و در تاریخ 21 شهریور در شورای نگهبان تأیید شد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!