تعرض به سفارت ایران در پاریس ۱۳۹۷/۰۶/۲۴

  • منتخب
  • ۲۵ام شهریور ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
تعرض به سفارت ایران در پاریس
۱۳۹۷/۰۶/۲۴

Image result for ‫تعرض به سفارت ایران در پاریس‬‎
چند نفر از اعضای گروهک ضدانقلاب کومله به سفارت ایران در پاریس تعرض کردند.
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبر، در این حادثه که عصر جمعه رخ داد، حدود 15 نفر از عناصر این گروهک تروریستی با اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی، اقدام به پرتاب سنگ و‌اشیای مختلف کردند و شیشه‌های ساختمان سفارت را شکستند. پلیس فرانسه از صبح روز جمعه از تحرکات این افراد خبر داشت و به مسئولان سفارت نیز اطلاع داده بود اما درست در زمانی که عناصر گروهک تروریستی کومله در مقابل سفارت حاضر می‌شوند، ماموران پلیس اطراف سفارت را ترک می‌کنند! پس از پایان نمایش متعرضان به سفارت ایران، ماموران پلیس بار دیگر به محل خدمتشان باز می‌گردند.
عناصر گروهک تروریستی کومله، تاکنون بارها با اقدامات تروریستی در مناطق غربی ایران، موجب ناامنی و شهادت بسیاری از هموطنانمان شده‌اند. در یکی از اقدامات اخیر این گروهک که 29 تیرماه رخ داد،‌اشرار و تروریست‌ها که مقر آنها در کردستان عراق است، به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران در روستای «دری» مریوان حمله کردند و 11 تن از نیروهای امنیتی کشورمان را به شهادت رساندند.
در پاسخ به این اقدامات تروریستی، یگان موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شنبه 17 شهریور محل استقرار و جلسه سران حزب منحله موسوم به دموکرات کردستان ایران(HDK) از دیگر گروهک‌های جنایتکار و مرکز آموزش تروریست‌های وابسته در منطقه کردستان عراق را با هفت فروند موشک زمین به زمین کوتاه بُرد، هدف قرار داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص تعرض به سفارت کشورمان در پاریس ضمن تایید این خبر، اظهار داشت: بعد از ظهر جمعه تعداد اندکی از افراد معاند ضد ایرانی قصد تعرض و آسیب رساندن به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس را داشتند که البته موفق به این کار نشدند و نتوانستند به داخل ساختمان سفارت وارد شوند و با پرتاب‌اشیایی به سمت ساختمان سفارت، خساراتی به آن وارد کردند.
وی افزود: متاسفانه به رغم انتظار طبیعی که از پلیس فرانسه وجود داشت آنان هنگام حضور این مهاجمان که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، به موقع در محل حاضر نبودند که موضوع تهاجم این گروه و عدم حضور بهنگام پلیس، تحت بررسی و پیگیری است. قاسمی خاطرنشان کرد: پس از پیگیری های متعدد و حضور نیروهای ذیربط تعدادی از مهاجمان به دست پلیس دستگیر شدند که خواستار محاکمه و مجازات آنها و اعلام نتیجه از سوی مقامات ذی صلاح هستیم. سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال بار دیگر به وزارت خارجه فرانسه یادآوری کرد که تامین امنیت اماکن دیپلماتیک به عهده کشور میزبان است و لازم است در حفاظت و صیانت از کلیه اماکن دیپلماتیک ایران در فرانسه، تمهیدات و اقدامات جدی و لازم را به عمل آورند.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!