تولیت آستان قدس در مراسم بدرقه خدام اربعین حسینی(ع): حضور مردم در راهپیمایی اربعین به انزوای دشمن و عظمت امت اسلام منجر خواهد شد/ وزیر کشور عراق: دولت و ملت عراق خدمت به زوار ایرانی را افتخار می‌دانند ۱۳۹۷/۰۷/۲۵

  • منتخب
  • ۲۶ام مهر ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
تولیت آستان قدس در مراسم بدرقه خدام اربعین حسینی(ع):
 حضور مردم در راهپیمایی اربعین به انزوای
دشمن و عظمت امت اسلام منجر خواهد شد
  ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
تولیت آستان قدس رضوی با ‌اشاره به جایگاه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، گفت: حضور همه‌جانبه مردم ایران در راهپیمایی امسال، به انزوای دشمن و عظمت امت اسلام و ایران منجر خواهد شد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم بدرقه خدام اربعین حسینی که در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد، خاطرنشان کرد: امسال اربعین در اربعین است و اربعین حسینی(ع) با چهلمین سالگرد و اربعین انقلاب خمینی(ره) مقارن شده است و این تقارن پرمعناست. عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به خدام اربعین حسینی بیان داشت: شما صرفاً برای بزرگداشت حماسه‌ای که در گذشته اتفاق افتاده حرکت نمی‌کنید بلکه مقدمه‌ساز حماسه‌ای هستید که در آینده اتفاق خواهد افتاد و آن ظهور است.
به گزارش آستان‌نیوز، تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: فهم منطق چرایی پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نشان می‌دهد حضور همه‌جانبه مردم ایران در راهپیمایی امسال، به انزوای دشمن و عظمت امت اسلام و ایران منجر خواهد شد.
وزیر کشور عراق:
 دولت و ملت عراق خدمت به زوار ایرانی را افتخار می‌دانند
وزیر کشور عراق گفت: مقامات و مسئولان این کشور با مسئولان ایران همکاری لازم برای تامین امنیت زوار و خدمات‌دهی در ایام اربعین را انجام می‌دهند.
به گزارش ایرنا، قاسم الاعرجی در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: دولت و ملت عراق خدمت به زائران اربعین را افتخار خود می‌دانند و از هرگونه خدمت‌رسانی به زائران اهل بیت (ع) کوتاهی نخواهند کرد.
وی با ‌اشاره به اینکه نهایت همکاری در بحث خدمات‌دهی به زوار را با مسئولان ایرانی انجام خواهیم داد، یادآور شد: امسال زیرساخت‌های خوبی در مرزها برای زوار اربعین پیش‌بینی شده است. الاعرجی اضافه کرد: مسئولان عراقی برای ایجاد امنیت و خدمات‌دهی به زوار اربعین در خاک عراق و مرزها آمادگی کامل دارند.
استاندار ایلام نیز در این دیدار تاکید کرد: ایران زیرساخت‌های خوبی فراهم کرده است و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوبی در پایانه مرزی مهران اندیشیده شده که معطلی کمتر از هشت ثانیه را برای زائران دارد. قاسم سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: ولی همزمان بحث تجارت و عبور کالا تداخل پیدا کرده و مشکلاتی را به وجود آورده است در حال حاضر تعداد زیادی کامیون پشت صف انتظار داریم. وی اظهار داشت: دوروز قبل تفاهم‌نامه‌ای را با مقامات عراقی امضا کردیم تا بتوانیم مواد مورد نیاز موکب‌ها را به سرعت انتقال دهیم.
استاندار ایلام افزود: امیدواریم علاوه ‌بر عبور زائران از مرز‌، بحث تجارت نیز شکل بگیرد و مشکلات پیشرو مرتفع شود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!