جنگ مستقیم با ایران محکوم به شکست است و تنها گزینه باقی مانده برای آمریکا و اسرائیل، تحریم ایران است

  • منتخب
  • ۲۴ام مرداد ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


معامله قرن ترامپ سقوط خواهد کرد

ما قوی بودیم و قوی‌تر شدیم و هیچکس نمی‌تواند بگوید که ما ضعیف هستیم و آمریکا ناتوان تر از آن است که بخواهد جنگی را شروع کند که در گذشته آغاز کرده بود

گروه بین الملل-رجانیوز: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان سه‌شنبه شب به مناسبت دوازدهمین سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد.

به گزارش رجانیوز، سید حسن نصرالله در شروع سخنان خود پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه در برابر صهیونیسم را به مردم لبنان و نیروهای حزب الله تبریک گفت و اعلام کرد که این روز را جشن می‌گیریم و برای پیروزی در برابر تروریسم هم جشن خواهیم گرفت.

سید حسن نصرالله با تاکید بر این که جنگ با رژیم اسرائیل ادامه دارد گفت: "آنچه که از هفت سال پیش تا به امروز در جریان است، جنگ تموز(جنگ ۳۳ روزه) دیگری است و در آن همان هدفی دنبال می‌شود که در جنگ سال ۲۰۰۶ دنبال شده است."

در ادامه دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: "همچنانکه در جنگ تموز ۲۰۰۶ پیروز شدیم، در جنگ در برابر تروریسم در سوریه نیز پیروز خواهیم شد."

سید حسن نصرالله هدف اسرائیل از جنگ 33 روزه را نابودی مقاومت دانسته و گفت: "اگر لبنان در جنگ ۲۰۰۶ سقوط می‌کرد، طرح صهونیستی آمریکایی ادامه جنگ به سمت سوریه و همچنین مقاومت فلسطین و سپس محاصره ایران بود."

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: "جنگ ۲۰۰۶ برای تحقق اهداف آمریکایی‌‌ها برای سیطره بر منطقه صورت گرفت و هنگامی که شکست خورد، طرح با شکست مواجه شد. مقاومت در لبنان، سناریوهای آمریکایی و اسرائیلی در منطقه را با مشکل مواجه کرده است و همچنانکه در جنگ ۲۰۰۶ پیروز شدیم، به زودی از این جنگ بزرگ در منطقه پیروز و سربلند بیرون خواهیم آمد."

سید حسن نصر الله افزود: "در لبنان قدرتی وجود دارد که برای رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی محسوب می‌شود."

سید حسن نصر الله با اشاره به سیاست های آمریکا مبنی بر نا امن کردن منطقه، گفت: "در مرحله جدید پس از ۲۰۰۶، منطقه را وارد جنگی کردند که اهداف سابق محقق گردد. آمریکا و اسرائیل توافق کردند که غزه وارد جنگ و محاصره شود، اما غزه تسلیم نشده است."

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد "بیشترین چیزی که اسرائیل امروز در رویای آن است، اجرای معامله قرن است تا هدف کل قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی محقق شود."

سید حسن نصر الله ادامه داد " معامله قرنی که ترامپ با همه ادعایش آورده، با مشکلات بزرگی مواجه است و سقوط می‌کند."

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره با جنایات آل سعود در یمن ادامه داد: "ارتکاب کشتار در یمن، دلیلی بر شکست محور سعودی در این جنگ است. عربستان در امور کشورهای منطقه مداخله می‌کند و در سوریه و عراق می‌جنگند و در حالی دخالت کانادا در امور کشورش را رد می‌کند که روزهایی نخست وزیر ما را بازداشت کرده بود.

عربستان سعودی در جزئیات امور سوریه، عراق، لبنان، ایران و بقیه دخالت می‌کند. نخست‌وزیر ما را بازداشت می‌کند. اما وقتی کانادا از این کشور درباره حقوق بشر سوال می‌کند، سفیر این کشور را احضار می‌کند."

سپس دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به رژیم صهیونیستی اعلام کرد که" ما از جنگ هراسی نداریم و برای آن آماده هستیم و پیروز خواهیم شد."

سین حسن نصر الله با اشاره به تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: "جنگ علیه ایران، شکل اقتصادی پیدا کرده و باعث اعتراضات داخلی شده است، به دلیل اینکه جنگ مستقیم با ایران محکوم به شکست است. تنها گزینه باقی مانده برای آمریکا و اسرائیل، تحریم علیه ایران است. جمهوری اسلامی ایران، نظام محکمی است و امروز در منطقه ما قوی‌تر از هر زمان دیگری است."

سید حسن نصر الله تاکید کرد که "ما قوی بودیم و قوی‌تر شدیم و هیچکس نمی‌تواند بگوید که ما ضعیف هستیم و آمریکا ناتوان تر از آن است که بخواهد جنگی را شروع کند که در گذشته آغاز کرده بود."

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان سخنان خود به برخی شایعات مطرح شده مبنی بر اختلاف حزب الله با جنبش امل اشاره کرده و گفت: "اخیرا هیچ اختلافی بین حزب الله و جنبش امل بوجود نیامده است و اختلافات درباره دیدگاه ها است که آن هم حل می‌شود."

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!