حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران/ آیت‌الله حسینی بوشهری امام جمعه قم: ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

  • منتخب
  • ۱۹ام آبان ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران:
FATF همان قانون کاپیتولاسیون است
  ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
خطیب نماز جمعه تهران گفت: FATF امروز همان قانون کاپیتولاسیون است، مسئولان از فرمایشات رهبری بیاموزند که فرمودند مراقب طرح هایی که از اتاق فکر استکبار برای ما آماده می‌شود و به دنبال استعمار هستند باشند.
به گزارش مهر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری مراسم اربعین، ابراز داشت: چه مانور و همایشی بود مراسم اربعین؛ واقعا آنگونه که رهبری فرمودند این اجتماع عظیم جهانی توصیف‌ناپذیر است. اجتماعی که در گذشته و عصر ما چنین چیزی نبوده و نیست. این اجتماع خود جوش است و از عشق مردم برمی‌آید. لذا از خدا تشکر می‌کنیم که دل‌ها را از محبت امام حسین(ع) مملو کرده که اینگونه مرد و زن به سمت این مراسم با همه سختی‌هایی که دارد حرکت می‌کنند و این به نوعی شکست تفکر اشرافی‌گری، رفاه‌زدگی و مادی‌گرایی در جهان است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در این مراسم هر فردی ساخته می‌شود؛ کلاس تحمل سختی ها و فشارها است. کلاس خودسازی است و از طرف دیگر مانور وحدت است. وحدت میان ایران و عراق و دیگر کشورهای اسلامی در جهان. دشمنان اسلام همواره میان کشورهای اسلامی تخم نفاق و اختلاف را می‌افشانند که این بار هم دیدید که این نمایش وحدت، نقشه آنها را خنثی کرد.
وی با بیان اینکه وحدت میان شیعه و سنی و دیگر ادیان از دیگر نکات مراسم اربعین است، افزود: دیدید که شیعی و سنی هر دو در کنار هم بودند و از طرفی مسیحیان هم در این مراسم حضور داشتند که نشان از وحدت میان همه محبان اهل بیت(ع) در جهان بود که حول محبت امام حسین(ع) گرد هم آمده بودند.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه ما از دولتمردان عراق و از مردم عاشق امام حسین(ع) آن کشور که از سابقون این مسیر هستند، کمال تشکر را داریم، گفت: از کلیه کسانی که موکب‌ها را برپا کردند، پذیرایی کردند، کسانی که در تامین امنیت مراسم نقش داشتند، نیروی انتظامی و دیگر عزیزان تشکر می‌کنم. از مسئولین توقع داریم برای مسئله توزیع ارز برای سال آینده آماده شوند تا همانند امسال دیگر این مسئله موجب رنجش ایرانی‌ها نشود.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت روز سیزده آبان، گفت: این روز تجدید سه خاطره است؛ خاطره اول تبعید حضرت امام(ره) به جرم مقابله با قانون کاپیتولاسیون که امیدواریم مسئولان ما قوانینی از این دست را اجازه ندهند که در کشور اجرا و تصویب شود. FATF  امروز همان قانون کاپیتولاسیون است، از فرمایشات رهبری بیاموزند که فرمودند مراقب طرح‌هایی که از اتاق فکر استکبار برای ما آماده می‌شود و به دنبال استعمار هستند، باشید.
وی بیان داشت: از شورای محترم نگهبان که توقع انقلابیون و مردم ما را در این مسئله برآورده کردند تشکر می‌کنم.
حجت‌الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: خاطره دیگر هم شهادت دانش‌آموزان ما در سال ۵۷ به امر آمریکا و به دست دژخیمان رژیم سابق بود. این دو حادثه تاسف‌بار بود.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام راحل پس از کلید زدن تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام گفتند که کار خوبی کردید، ادامه دهید، گفت: امام(ره) فرمودند که تسخیر لانه جاسوسی از اصل این انقلاب هم بزرگتر بود. اولین باری بود که آمریکا در دنیا تحقیر شد، یک کشور تازه انقلاب کرده هیمنه آمریکا در جهان را زیر سوال برد، آن شکوه برف‌گونه آمریکا در دنیا را مردم ما آب کردند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا فکر می‌کند تحریم‌ها لولو جدیدی است که ما را می‌ترساند، ما چهل است که به یُمن این تحریم‌ها به خودباوری و اعتمادی رسیدیم که تولیدات داخلی بسیاری را در حوزه‌های دانش بنیان، پزشکی، دارو و دیگر حوزه‌ها داریم. ما به فضل الهی در دوران تحریم‌های آمریکا توانستیم صاحب موشک شویم، صاحب صنعت و هواپیما و پهپاد هستیم. استقلال‌طلبی و خودکفایی جوانان و مردم ما زیر سایه تحریم‌های شما باعث شد که به مرحله‌ای رسیدیم که نیازهایمان را خود تامین کنیم.
حجت‌الاسلام صدیقی افزود: باید توجه داشته باشیم که آمریکا از هیچ خیانتی در طول دو قرن اخیر و به خصوص چهل ساله اخیر نسبت به ایران دریغ نکرده است؛ تحریم‌های گسترده، حمایت از  تجزیه‌طلب‌ها و آشوبگران، حمله نظامی، تبلیغاتی، سیاسی و فشارهای اقتصادی به ایران از مواردی است که آمریکایی‌ها همواره در رویارویی با ما از آن استفاده کردند. آنها خود شاهد هستند که در این جنگ بی‌امان سیاسی، تبلیغاتی، فرهنگی و اقتصادی، برنده اصلی مردم ایران و انقلاب اسلامی هستند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امروز اقتدار سیاسی، دفاعی و نظامی و البته نفوذ منطقه‌ای ما با چهل سال قبل قابل مقایسه نیست، اما امروز آمریکا در همه ابعاد در حال افول قدرت و از دست دادن جایگاه خودش است، آنها دیگر آن هیمنه و قدرت سابق را ندارند. باید باور کنیم که قدرت آمریکا رو به افول و پس رفت است. آمریکا در دیپلماسی عمومی شکست خورده است، تبلیغاتش در ملت ها تاثیر چندانی ندارد.
وی با بیان اینکه نفرت ملت ایران و دیگر ملت‌های جهان از آمریکا افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: در طرف مقابل محبوبیت ما، الهام‌دهی ایران و توسعه جبهه مقاومت و پیروزی‌های ما در شکستن سد داعش و غیر آن در کنار هم نشانه‌هایی از پیروزی و عظمت ما است.
تصور ریسک بودن فرزندآوری در سنین بالای 35 سال از افکار غلط 100 سال پیش است
غلامعلی افروز، چهره ماندگار روانشناسی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران پیرامون تحکیم خانواده و با موضوع «زوجین و هنگامه فرزند‌آوری» اظهار داشت: دختران و پسرانی که بالای 30 سال سن دارند و می‌گویند برای ازدواج و بعد بچه‌دار شدن دیر شده و از ازدواج صرفه‌نظر می‌کنند، در اشتباه هستند، زیرا شناسنامه مهم است ولی نشاط معنوی و روانی اصل است و آنها می‌توانند تشکیل خانواده داده و کودکان باهوش به دنیا آورند.
به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه دختران 40 ساله امروز مانند دختران 20 ساله 90 سال گذشته هستند و تخمکشان جوانتر است، افزود: این دختران امروز می‌توانند فرزندان سالم، باهوش و زیبا داشته باشند و اینکه تصور می‌شود دختران بالای 35 سال فرزندآوری برایشان ریسک است، افکار غلط 100 سال پیش است و چنین نیست.
چهره ماندگار روانشناسی بیان داشت: دختران و پسران بالای 30 سال باید نشاط معنوی و روانی خود را حفظ کنند و هر زمانی که مایل بودند می‌توانند ازدواج کنند و بچه‌دار شوند.
افروز ازدواج را یک نیاز فطری و ضرورت اجتماعی دانست و گفت: اگر ازدواج صورت نگیرد افراد دچار اختلالات روانی می‌شوند، در سن بالا نیز می‌توان تشکیل خانواده و فرزند داد.
وی افزود: تحقیقات نشان داده است دختران 40 سال به بالا در 10 سال گذشته بیش از پنج هزار فرزند سالم به دنیا آورده‌اند و یک درصد فرزند آنها دچار معلولیت شده است.
چهره ماندگار روانشناسی اظهار داشت: با توجه به اینکه بهترین زمان برای فرزندآوری آغاز بهار است، دوران بارداری تابستان خواهد بود و در آن زمان ویتامین D و E فراوان بوده و اکسیژن بیشتر بوده و در هوش نوزاد نیز تاثیرگذار است.
افروز با اشاره به اینکه مشاوران ازدواج نیز باید به مسئله سن نشاط معنوی و روانی بیش از شناسنامه توجه کنند، ادامه داد: نسل سالم مهمترین منبع قدرت کشور است.
آیت‌الله حسینی بوشهری امام جمعه قم:
 افول آمریکا ادعای ما نیست تحلیل خودشان است
امام جمعه قم گفت: آمریکا چه قبل و چه بعد از انقلاب علیه ملت ایران دشمنی کرده و در مقابل، ما فقط مشغول دفاع در برابر تهاجمات آنها بوده‌ایم.
  آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم که با حضور پرشور مردم انقلابی این شهر در مصلی قدس برگزار شد، افزود: آمریکا در پی تسلط کامل بر جهان و تک‌قطبی کردن آن بوده و هست البته برخی ملت‌ها و دولت‌ها تسلیم این زورگویی شده و منابع و منافع خود را در خدمت نقشه آمریکایی قرار دادند اما ملت ما راه مقابله را برگزید.
وی اظهار داشت: به دلیل همین استقلال‌طلبی، ملت ایران 40 سال است که آماج شدیدترین تهاجمات نظامی، سیاسی، اقتصادی و جنگ روانی- رسانه‌ای قرار دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حمله به هواپیمای مسافربری ایران با 300 مسافر و قبل از آن آغاز جنگ 8 ساله و انجام تحریم‌های اقتصادی از همان بدو انقلاب اسلامی، گفت: اینک که این همه توطئه بی‌ثمر مانده و به پیشرفت‌های کم‌نظیر منجر شده است، به جنگ روانی و رسانه‌ای روی آورده‌اند و هدفشان جدا کردن مردم از نظام اسلامی است.
وی تصریح کرد: آمریکا در این دشمنی و کینه‌ورزی چیزی عایدش نشده است لذا امروز نوبت همه صاحبان فکر و هنر و فرهنگ و رسانه است که باید در صحنه حاضر شده و جنگ رسانه‌ای دشمن را خنثی نمایند.
خطیب جمعه قم در ادامه با اشاره به سخنان اخیر فوکویاما، فیلسوف آمریکایی که قبلاً نظریه‌ای مبنی بر اینکه نظام لیبرال دموکراسی به صورت یک جریان غالب درآمده و همه کشورها باید در برابر آن تسلیم شوند، ادامه داده بود: این فیلسوف نامدار آمریکایی امروز به صراحت بر افول آمریکا و در مقابل، تقویت نظریه اسلام تأکید می‌کند، لذا افول آمریکا ادعای ما نیست بلکه تحلیل خودشان است.
آیت‌الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز با بیان اینکه تنها راه مقابله با فشارهای اقتصادی و روانی دشمن کار جهادی و شبانه‌روزی است، خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، مقابله با سوءاستفاده‌ها، بهره‌مندی از ظرفیت کشورهای همسایه و تقویت وحدت می‌توان دشمن را ناکام و او را وادار به پذیرش اقتدار ایران اسلامی کرد، همان‌طور که دیدیم، خود آمریکایی‌ها مجبور شدند در اعمال تحریم‌ها استثناء قائل شوند و این یک عقب‌نشینی آشکار در برابر عظمت ایران اسلامی بود.
امام جمعه قم بیان داشت: نوسانات نرخ ارز مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده و خساراتی برای آنها به همراه داشته که امیدواریم مسئولان با اتخاذ تصمیماتی این خسارات را جبران کنند.
وی همچنین آغاز ربیع‌الاول را تبریک گفت و با اشاره به مراسم‌های باشکوه ماه‌های محرم و صفر به‌ویژه اربعین، اظهار داشت: حماسه اربعین امسال با عظمت بیشتری برگزار شد البته مشکلاتی همچنان متوجه زائرین بود که باید توسط مسئولان شناسایی و در سال‌های آینده از تکرار آنها جلوگیری به عمل آورد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!