دیدار عراقچی و رئیس‌جمهور افغانستان با محوریت مسائل اقتصادی و آب ۱۳۹۷/۰۶/۲۳

  • منتخب
  • ۲۴ام شهریور ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
در کابل انجام شد
دیدار عراقچی و رئیس‌جمهور افغانستان با محوریت مسائل اقتصادی و آب
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که به کابل سفر کرده، با رئیس‌جمهور افغانستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
سید عباس عراقچی که در راس هیئتی به کابل پایتخت افغانستان سفر کرده است، روز چهارشنبه با‌اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در محل ارگ ریاست جمهوری افغانستان دیدار کرده و با ابلاغ سلام‌های گرم رئیس‌جمهور کشورمان به رئیس‌جمهور افغانستان، بر اراده جمهوری اسلامی ایران به گسترش همه‌جانبه روابط با افغانستان تاکید کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این دیدار گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور به ویژه در حوزه‌های تجارت، حمل‌ونقل و ترانزیت، مالی و بانکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. دو طرف همچنین مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی و کمبود آب را بررسی کرده و بر عزم و اراده خود برای تبدیل آب به موضوعی برای همکاری و تعاون بین دو کشور تاکید کردند.
با توجه به جنایات اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان طرفین در این دیدار یک بار دیگر عزم خود برای مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی همچنین ضرورت هماهنگی تلاش‌های دو کشور در این زمینه را مورد تاکید قرار دادند.
عراقچی پیش از دیدار با رئیس‌جمهور افغانستان با صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان هم دیدار و گفت‌وگو کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با عبدالله عبدالله رئیس‌اجرایی دولت افغانستان، محب مشاور امنیت ملی آن کشور و حکمت کرزی معاون وزیر امور خارجه نیز دیدار کرده بود. در این گفت‌وگوها مسائل فیمابین در روابط ایران و افغانستان و چگونگی استمرار همکاری‌های دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام، اوضاع منطقه، مبارزه با تروریسم و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عراقچی روز سه شنبه همچنین در اولین اجلاس سه جانبه معاونین وزرای خارجه ایران، افغانستان و هند، با محوریت همکاری‌های اقتصادی شرکت کرده بود.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!