رهبر اسکاتلند: باید از انگلیس جدا شویم/ وزیر «خودکشی» هم به کابینه انگلیس اضافه شد! / سعودی‌ها دیروز ۱۳ بار بر سر مردم یمن بمب ریختند ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

  • منتخب
  • ۱۹ام مهر ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


رهبر اسکاتلند: باید از انگلیس جدا شویم
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

Image result for ‫نیکولا استورجن‬‎
رهبر اسکاتلند می‌گوید، سوء مدیریت لندن در مذاکرات برگزیت، لزوم استقلال اسکاتلند از انگلیس را بیش از پیش نشان داد.
«نیکولا استورجن» وزیر اول اسکاتلند و رهبر حزب «ناسیونال اسکاتلندی» گفته: عملکرد دولت انگلیس در مذاکرات برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا)، آشفته و بدون مدیریت بود. برگزیت مشکلی جدی برای اسکاتلند است، تنها راه این است که اسکاتلند از این کشور جدا شود و من بیش از گذشته، متقاعد شده‌ام که این امر، اتفاق خواهد افتاد.در جریان همه‌پرسی برگزیت در سال 2016، اسکاتلندی‌ها به تداوم عضویت این منطقه در اتحادیه اروپا رأی داده بودند، اما رأی بقیه مناطق انگلیس به جدایی بوده است. همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلیس نیز سال 2014 برگزار شد، اما جدایی رأی نیاورد.


پس از وزیر «تنهایی»
 وزیر «خودکشی» هم به کابینه انگلیس اضافه شد!

Image result for ‫وزیر «خودکشی» هم به کابینه انگلیس اضافه شد!‬‎
نخست‌وزیر انگلیس که پیش از این، برای مقابله با پیامدهای فروپاشی خانواده‌ها و پوچ‌گرایی، «وزیر تنهایی» را به جمع کابینه خود افزوده بود، در اقدامی جدید، «وزیر خودکشی» را هم به جمع اعضای کابینه خود اضافه کرد!
انگلیس که زمانی به عنوان مادر و منشأ انقلاب صنعتی و سکولاریسم و مدرنیسم به خود می‌بالید، اکنون از پیامدهای منفی این انقلاب، بیش از هر جامعه دیگری رنج می‌برد و بحران معنوی در این کشور، به درجه‌ای رسیده که دیگر محافل سیاسی و رسانه‌ای این کشور نمی‌توانند آن را پنهان کنند.
به گزارش ایلنا، «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس، در اقدامی قابل تامل پست جدیدی را در کابینه خود تحت عنوان «وزارت پیشگیری از خودکشی» اضافه کرد! «جکی دویل- پرایس» که از طرف ترزا می به عنوان وزیر پیشگیری از خودکشی منصوب شده است، ماموریت دارد که با دریافت بودجه یک میلیون و 800 هزار پوندی، از میزان خودکشی در انگلیس، بکاهد. هر ساله به طور متوسط، 4500 نفر در انگلیس اقدام به خودکشی می‌کنند.
اواخر دی ماه سال گذشته نیز ترزا می پست وزارت امور تنهایی را در کابینه به وجود آورده و «تریسی کروچ» را در این پست منصوب کرده بود.
نخست‌وزیر انگلیس پس از این اقدام، گفته بود: «برای بسیاری از افراد، تنهایی واقعیت تلخ زندگی مدرن است.» همان زمان صلیب سرخ انگلیس اعلام کرده بود که بیش از 9 میلیون نفر از تمامی رده‌های سنی در انگلیس، اغلب اوقات تنها هستند.
به اعتقاد جامعه‌شناسان، اقدامات دولت انگلیس برای مقابله با چنین معضلات مزمنی، در حد خوراندن مسکن به یک بیمار است و به هیچ وجه، علاج بیماری را به دنبال نخواهد داشت.عواملی که جامعه بحران‌زده انگلیس را رنج می‌دهند، بی‌هویتی، پوچ‌گرایی، ماده‌گرایی، بی‌معنایی و دین‌گریزی است و اقداماتی مثل پناه بردن به حیوانات مثل سگ و گربه و ایجاد پست‌های جدید وزارتی، هرگز جامعه بحران‌زده انگلیس و دیگر جوامع غربی را درمان نخواهد کرد.در هر حال، وضعیت اجتماعی انگلیس این درس را به ما می‌دهد که «زندگی در وضعیت مدرنیسم مطلق، برای انسان «فاجعه‌بار است.»
این همان چیزی است که «ماکس وبر» جامعه‌شناس آلمانی، از آن تحت عنوان «قفس آهنین» نام برده و گفته است که قفس آهنین از پیامدهای مدرنیته است. جامعه‌ای که به این آفت دچار شود تبدیل به یک جامعه پادگانی شده و در آن، از شور و گرمی و محبت و معنویت و هویت، خبری نیست.

بمباران وحشیانه صعده
سعودی‌ها دیروز 13 بار بر سر مردم یمن بمب ریختند

Image result for ‫سعودی‌ها دیروز 13 بار بر سر مردم یمن بمب ریختند‬‎
جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بار دیگر سلسله حملاتی را علیه زیرساخت‌ها و مواضع انصارالله در استان «صعده» انجام دادند و 13 بار این منطقه را بمباران کردند.
ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشته، یک منبع نظامی در وزارت دفاع وابسته به انصارالله اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان پنج حمله در جنوب غربی استان «صعده» و سه حمله دیگر در شمال این استان انجام دادند. این منبع همچنین اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف عربی با سه حمله مناطق «الصوح» و «شجع» واقع در شهرستان «کتاف» در شرق «صعده» و با دو حمله منطقه «طخیه» در شهرستان «مجز» واقع در شمال غربی «صعده» را مورد هدف قرار داد. منبع مذکور همچنین اعلام کرد، ارتش عربستان حملات موشکی و توپخانه‌ای علیه مناطقی در شهرستان‌های «منبه» و «رازح» واقع در نوار مرزی با یمن انجام داد. از شمار شهدای این حملات وحشیانه هنوز گزارشی منتشر نشده است.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!