سازمان ملل: نظامیان میانمار کودکان مسلمان را درون آتش پرتاب می‌کنند/ میخائیل گورباچف: سیاست‌های آمریکا جهان را به هرج و مرج می‌کشد / هراس شبانه‌روزی مردم افغانستان از حملات خشن جوخه‌های مرگ «سیا» ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


جنایات وحشتناک علیه مسلمانان
سازمان ملل: نظامیان میانمار کودکان مسلمان را درون آتش پرتاب می‌کنند
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
عضو هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل در میانمار از ارتکاب جنایات وحشتناک توسط ارتش میانمارعلیه روهینگیایی‌ها از جمله پرتاب کردن کودکان در آتش پرده برداشت.
«رادیکا کوماراسوامی»، عضو هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل به خبرگزاری آناتولی گفت: اول کشتار مردان جوان و دوم خشونت جنسی وحشتناک علیه زنان و دختران خصوصاً در خانه‌های بزرگ و مراکز بازداشت مواجه هستیم. همچنین شاهد ظلم به کودکان و جدا کردن آنها از والدینشان هستیم. گاهی آنها را به داخل آتش پرتاب می‌کنند.
این نماینده سازمان ملل افزود، ما 6 ژنرال را شناسایی کردیم که باید بابت قتل‌عام، جرایم علیه بشریت و جرایم جنگی هدف تحقیقات قرار بگیرند. آنچه اکنون در ایالت راخین رخ می‌دهد، به نظر می‌رسد یک کمپین نظامی جدید باشد و ما شدیداً نگران هستیم زیرا پس از گذشت یک سال تعداد مهاجران افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا، رادیکا کوماراسوامی همچنین نسبت به شرایط وخیم کمپ آوارگان و افراطی شدن آوارگان هشدار داد. او گفت: هیچ آموزشی در کار نیست. آنها هیچ کاری ندارند. آنها نمی‌توانند شغلی بیابند بنابراین آنها تمام روز یک جا می‌نشینند و در این وضعیت اسفبار کاری نمی‌کنند. این وضعیت قابل تحمل نیست. چه کسی می‌خواهد چنین آینده‌ای داشته باشد؟
وی همچنین گفت، باید میانمار را مجبور کنیم تا این افراد را پس بگیرد و شرایطی ایجاد کند که این مردمان شرایط با ثباتی داشته باشند. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، بعد ما مجبور می‌شویم تا مسلمانان روهینگیا را به مکان‌های امن‌تر بفرستیم. در یک گزارش سازمان ملل که سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر شد نیزخشونت‌های جدی علیه مسلمانان روهینگیا و همچنین سایر اقلیت‌ها شامل قتل‌عام، جرایم علیه بشریت و جرایم جنگی ثبت شده است.
 میخائیل گورباچف: سیاست‌های آمریکا جهان را به هرج و مرج می‌کشد

Image result for ‫میخائیل گورباچف: سیاست‌های آمریکا جهان را به هرج و مرج می‌کشد‬‎
آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوری با اشاره به خروج یک‌جانبه آمریکا از پیمان موشک‌های برد کوتاه و متوسط، اعلام کرد که سیاست‌های واشنگتن، جهان را به هرج و مرج می‌کشاند.
«میخائیل گورباچف» اعلام کرد، خروج آمریکا  از پیمان مربوط به نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط، منجر به بی‌ثباتی اوضاع در جهان، مسابقه تسلیحاتی جدید و هرج و مرج بیشتر در عرصه سیاست بین‌الملل خواهد شد. وی همچنین از ملت و دولت آمریکا خواست تا به مذاکره با مقامات مسکو بپردازند.
به گزارش تسنیم، این سیاستمدار سابق روس تاکید کرد: باید توجه داشت که آمریکا درصدد سلطه نظامی کامل بر جهان است.در حالی که  پیامدهای ازبین رفتن پیمان موشکی گریبانگیر خود آمریکا هم می‌شود. 

موسسه تحقیقاتی« ران پل» خبر داد
 هراس شبانه‌روزی مردم افغانستان از حملات خشن جوخه‌های مرگ «سیا»

Image result for ‫هراس شبانه‌روزی مردم افغانستان از حملات خشن جوخه‌های مرگ «سیا»‬‎
یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی فاش کرد، جوخه‌های مرگ وابسته به سازمان«سیا» به شیوه‌های بسیار خشن، مردم افغانستان را هدف حملات خود قرار می‌دهند و همین مسئله باعث شده که شهروندان این کشور بطور دائم در هول و هراس به سر ببرند.
پایگاه اینترنتی مؤسسه «ران پل»، طی گزارشی از شرایط جاری در افغانستان نوشت: مردم افغانستان نگران جوخه‌های مرگ تحت حمایت سازمان سیای آمریکا هستند، زیرا این گروه‌های بسیار خشن که کشتار غیرنظامیان به دست آنها، یادآور خشونت و بی‌رحمی گروه داعش است، قادرند درخواست حمله هوایی از نیروهای خارجی مستقر در خاک افغانستان بکنند. در بسیاری از موارد، این جوخه‌های مرگ به بهانه تعقیب نیروهای طالبان، به خانه‌های غیرنظامیان افغان ریخته و آنان را قتل عام کرده‌اند، و در پی آن، زمانی که سایر مردم به محل جنایت آمده‌اند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است، خودشان قربانی حملات هوایی شده‌اند که با فاصله زمانی کمی از حمله این جوخه‌های مرگ صورت گرفته است.
ران پل در گزارش خود افزود: البته اکثر گروه‌های تهاجمی در افغانستان که با طالبان و سایر گروه‌های تروریستی مقابله می‌کنند، از سال 2012 به این طرف، تحت نظارت و کنترل سازمان اطلاعات افغانستان قرار گرفته‌اند. با این حال، دو گروه بسیار بی‌رحم از آنان هنوز هم تحت حمایت سازمان سیای آمریکا و با مصونیت کامل در برابر قانون، عمل می‌کنند. هیچ گزارش شفافی از عملیات این دو گروه ارائه نمی‌شود و مردم افغانستان می‌گویند اعضای این دو گروه تاکنون شمار بسیار زیادی از غیرنظامیان افغان را با کمال خونسردی به قتل رسانده‌اند.
یکی از این دو گروه با نام «02» شناخته می‌شود و در استان «ننگرهار» افغانستان فعال است و حدود 1000 جنگجو دارد. گروه دیگر نیز در استان «خوست» افغانستان، تحت کنترل سازمان سیا فعالیت می‌کند، و هنوز نام آن فاش نشده و اطلاعات کمتری درباره آن در دست است. گفته می‌شود گروه جنگجویان تحت حمایت سیا در استان خوست، 3000 الی 10 هزار عضو دارد. مقامات سابق افغانستان می‌گویند، اعضای هر دو گروه یاد شده متهم به ارتکاب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری هستند، اما هیچکس آنان را محاکمه نمی‌کند. ریش سفیدان استان ننگرهار اعلام کردند: جنگجویان گروه «02» در ماه اوتِ سال گذشته(مرداد 96) 100 شهروند غیرنظامی افغان را کشته‌اند. همان ریش سفیدان همچنین اعلام کردند: گروه «02» طی دو ماه متوالیِ سپتامبر و اکتبر(شهریور و مهر)ِ همان سال، 260 غیرنظامی افغان را در مجموع به قتل رسانده‌اند.طبق این گزارش، گروه‌های تحت حمایت سازمان سیا نه تنها قادرند درخواست حمله هوایی برای اهداف مورد نظرشان بکنند، بلکه از گروه‌های ضد دولتی افغانستان مانند طالبان و حتی شبکه حقانی که در پاکستان نیز فعالیت دارد، تجهیزات نظامی و سلاح‌های به مراتب مرگبارتر و پیشرفته تری دارند.
مؤسسه ران پل که نهادی ضد جنگ و طرفدار صلح و همچنین خواستار بازگرداندن نیروهای آمریکاییِ مستقر در کشورهای مختلف جهان به خانه است، در این گزارش افزود: آمریکا همواره مدعی است که تلاش دارد کشور افغانستان را برای ملتِ آن بازسازی کند، ولی بازسازی یک کشور با بمباران غیرنظامیانِ آن و استفاده از جوخه‌های مرگ علیه شهروندان معمولی، واقعاً روشی عجیب است که سازمان سیا در پیش گرفته است. آمریکا ادعا می‌کند تلاش دارد دموکراسی را در افغانستان ترویج کند، ولی عملکرد این جوخه‌های مرگ، اصلاً وجهه خوبی در اذهان مردم افغانستان درباره آمریکا باقی نگذاشته است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!