سرلشکر باقری: نیروهای مسلح طبق قانون اساسی تحت فرماندهی رهبری نظام قرار دارند ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

  • منتخب
  • ۴ام شهریور ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
سرلشکر باقری:
 نیروهای مسلح طبق قانون اساسی تحت فرماندهی رهبری نظام قرار دارند
     ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح بنا بر تدبیر اخیر فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه «مدیریت نیروهای مسلح با رهبری است؛ یعنی نیروهای مسلح را رهبری مدیریت می‌کند»، بیانیه سراسری «منزلت نیروهای مسلح» را خطاب به فرماندهان، مسئولان، مدیران و آحاد کارکنان نیروهای مسلح صادر کرد.
به گزارش تسنیم، در این بیانیه آمده است: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که خون‌نگاشت پاک‌ترین فرزندان این سرزمین الهی است، ضمن به‌رسمیت شناختن تفکیک قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح را در برابر اصل 110، تحت فرماندهی و زعامتِ رهبریِ نظام قرار داده است. در جای جای دوران چهل‌ساله‌ انقلاب اسلامی که مالامال از ایثارگری‌ها، فداکاری‌ها و جانفشانی‌های غیورمردانی در کسوت‌های گونه‌گونِ ارتشی، سپاهی، انتظامی و بسیج بوده است، نظامیان همواره مورد عنایات رهبران خود بوده و در ذهن تابناک ایشان، منزلتی خاص داشته و دارند، آنجا که امام خمینی(ره) فرمودند: «قوای مسلح، از ارتش و سپاه و ژاندارمری و شهربانی تا کمیته‌ها و بسیج عشایر، ویژگی خاص دارند، اینان بازوان قوی و قدرتمند جمهوری اسلامی می‌باشند... می‌بایست مورد توجه خاص ملت و دولت و مجلس باشند. رهبر عزیز انقلاب اسلامی و فرمانده‌ معظم کل قوا، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز در مقاطع مختلف، منزلت و جایگاه نیروهای مسلح را تبیین نموده و از جمله فرموده‌اند: «نیروهای مسلح، آن خط مقدم تحرک و نشانه اقتدار ملت‌اند.» دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) ارتش ج.ا.ا. - 14 مهر 1378
سرلشکر باقری در ادامه بیانیه مذکور ابراز داشت: معظم‌له برای نیروهای مسلح، اهدافی الهی و آرمانی متصور می‌باشند؛ آنجا که می‌فرمایند: «هدف نیروهای مسلح در نظام اسلامی، احیای انسانیت و ارزش‌های انسانی و آرمان‌های الهی است. مجاهدت فی سبیل الله است.» دانشگاه افسری امام علی(علیه‌السلام) ارتش ج.ا.ا. - 4 دی 1382 سرانجام در ابراز عنایتی دیگر، طی فرازی، مهر مبارک مدیریت خویش را بر ساحت پرافتخار نیروهای مسلح ثبت نمودند؛ آنجا که در دیدار جمعی از دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی (7 خرداد 1397) فرمودند: «مدیریت نیروهای مسلح با رهبری است؛ یعنی نیروهای مسلح را رهبری مدیریت می‌کند.»
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اکنون! اگرچه این شأن افتخارآفرین، مایه مباهات فرزندان نظامی معظم‌له است، ولی این انتساب مبارک و خجسته و این منزلت فاخر، منشوری از تکالیف متعدد را پیش‌ِ‌روی منتسبان رهبر فرزانه می‌گشاید، تا آنان شئون این انتساب غرورآفرین را در ابعاد متعددی جلوه‌گر سازند؛ از جمله: ــ تلاش جهادگونه و عمل انقلابی، در انجام وظایف سازمانی و تکالیف محول ــ دلسوزی توأم با عمل صالح و اثربخش در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در توسعه امنیت، رفاه و آسایش مردم ــ بی‌اعتنایی به زخارف دنیا و دوری از ثروت‌اندوزی،‌اشرافی‌گری، تجمل‌گرایی و اتخاذ سبک زندگیِ اسلامی ــ ایرانی ــ تأسی به راهبرد متعالی «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی و «رُحَماءُ بَینَهُم» در تعامل با مسئولان، همکاران، زیردستان، ارباب رجوع و با آحاد مردم.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: اینجانب با ابراز افتخار به سربازی ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ضمن اعلام تعهد شرعی و قانونی به رعایت شئونِ خدمتگزارِ منتسب به ولایت، انتظار دارم یکایک کارکنان نیروهای مسلح، به‌ویژه فرماندهان و مدیران، در انجام مأموریت‌ها، تعاملات سازمانی و رفتار فردی و جمعی، حداکثر تلاش خود را در جهت تجلیِ شئون شایسته سربازی ولایت و خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در ظلّ توجهات ویژه حضرت ولی‌عصر (عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف) و تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) به‌عمل آورند. بهروزی و موفقیت روزافزونِ فرماندهان، مدیران و کارکنان تمام سطوح نیروهای مسلح و خانواده‌های محترم ایشان را از درگاه خداوند منان خواستارم.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!