سناتور آمریکایی: محاصره، گرسنگی و بیماری جان ۸۵ هزار کودک یمنی را گرفت / تجمع معلمان دو شغله آمریکایی مقابل کنگره در «دنور» ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


سناتور آمریکایی:
محاصره، گرسنگی و بیماری جان 85 هزار کودک یمنی را گرفت
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
Image result for ‫سناتور آمریکایی: محاصره، گرسنگی و بیماری جان 85 هزار کودک یمنی را گرفت‬‎
محاصره ظالمانه یمن توسط ائتلاف سعودی در کنار بیماری و نبود دارو تاکنون باعث جان باختن 85 هزار کودک شده است. این گزارش را یک سناتور آمریکایی اعلام کرده است.
عربستان و امارات در چهار سال گذشته یمن را از هوا و دریا و زمین محاصره و بمباران کرده است. این جنایت باعث شده تا بسیاری از مردم در وضعیت قحطی به سر برده و هیچ نانی برای خوردن نداشته باشند. علاوه بر این بیماران یمنی نیز به دلیل نبود دارو در وضعیت سختی به سر می برند. اما در این میان کودکان بزرگترین قربانیان این محاصره هستند. «کریس مورفی»، سناتور دموکرات کنگره آمریکا در این مورد اعلام کرده در پی حمله ائتلاف سعودی و محاصره یمن، دست‌کم 85 هزار کودک یمنی از گرسنگی و بیماری از بین رفته‌اند. وی این را هم گفته که، با وجود کشته شدن این تعداد از کودکان، برخی از حقوق‌دانان از ما می‌خواهند که نقش خود برای متوقف کردن این کابوس را ایفا نکنیم! گفتنی است کاخ سفید نیز اعلام کرده چون به عربستان نیاز داریم هرگونه بیانیه کنگره این کشور علیه عربستان را وتو می‌کنیم!
خبر دیگر اینکه، نیرو‌های متجاوز سعودی در پی اعتراضات گسترده مردمی مجبور شدند از پایگاه جدید خود در استان المهره یمن عقب‌نشینی کنند. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، منابع محلی در استان «المهره» یمن تاکید کردند نیرو‌های سعودی یگان‌های خود را از پایگاه جدید نظامی در شهرستان «حوف» این استان، خارج کردند. اهالی شهرستان «حوف»، به طور گسترده با حضور نیرو‌های خارجی در این شهرستان مخالفت کرده بودند. شهرستان «حوف» در چند روز گذشته در پی اقدام نظامیان سعودی در یورش به ساختمان قدیمی دولت محلی و تبدیل کردن آن به پایگاه جدید نظامی، شاهد تنش‌های فزاینده بود. شخصیت‌های محلی در این شهرستان، مخالفت خود را با هر نوع حضور نظامی که به سود اهالی حوف نباشد، اعلام کرده بودند.
«احمد بلحاف» روزنامه‌نگار در استان «المهره» به الجزیره گفت: «نیرو‌های سعودی پس از فشار‌های مردمی و اعتراضات مسالمت‌آمیز اهالی حوف، مجبور به عقب‌نشینی از پایگاه جدید خود شدند. شخصیت‌های محلی در شهرستان حوف، بیانیه‌ای در محکومیت حضور نظامیان سعودی صادر و برای خروج این نیرو‌ها ضرب‌الاجل تعیین کرده بودند.»


تجمع معلمان دو شغله آمریکایی مقابل کنگره در «دنور»
Image result for ‫تجمع معلمان دو شغله آمریکایی مقابل کنگره در «دنور»‬‎
معلمان دو شغله آمریکا در مقابل کنگره این کشور در اعتراض به وضعیت بد معشیتی خود تجمع کردند.
وضعیت معیشتی برخی معلمان در آمریکا مناسب نیست. این را می‌شود از اعتصاب و تظاهرات گاه و بیگاه آنها فهمید. ماه گذشته در کالیفرنیا و حالا نوبت ایالت کلروادو بود که معلمان شهر دنور این ایالت در اعتراض به دو شغله بودن و وضعیت بد معیشتی اعتصاب کنند. روز دوشنبه معلمان این شهر اعتصاب کردند و دیروز نیز شماری از معلمان و دیگر اتحادیه‌ها در حمایت از این معلمان اعتصاب‌کننده، مقابل ساختمان کنگره آمریکا تجمع کردند.
«آسوشیتدپرس» نیز نوشت: «بیش از نیمی از معلمانی که در بخش آموزش و پرورش مدارس منطقه‌ای کار می‌کنند روز دوشنبه در کلاس‌های درس حاضر نشدند و با تجمع در بیرون از مدارس، دست به اعتصاب زدند. این اولین اعتصاب معلمان دنور در ۲۵ سال گذشته است. مدارس باز بودند و مدیران و معلمان جایگزین در کلاس‌های درس حضور داشتند. بعضی از دانش‌آموزان از خطوط محدوده اعتصاب عبور کردند تا به کلاس درس برسند. پس از این اعتصاب، معلمان و دیگر اتحادیه‌ها در حمایت از آنها مقابل ساختمان کنگره آمریکا تجمع کردند.»این تجمع در حمایت از آخرین اعتصابات در آمریکا و در بحبوحه مشکلات در فعالیت آموزشی که در طول یکسال گذشته دست کم ۶ ایالت آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است، برگزار شد.برخی از معلمان دست نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «من دانش‌آموزانم را دوست دارم، اما از کار کردن در دو شغل خسته شده‌ام.» ماه گذشته نیز 30 هزار معلم عضو اتحادیه مدارس لس آنجلس در 900 مدرسه این شهر اعتصاب کرده بودند. این اتحادیه خواستار افزایش 6/5 درصدی حقوق دریافتی معلمان و افزایش کتابدارها، مشاوران و پرستاران در محیط مدارس، کاهش جمعیت دانش‌آموزان در هر کلاس‌ و برگزاری آزمون‌های کمتر شده بودند. معلمان همچنین خواستار کاهش جمعیت کلاس‌های درس و تضمین عدم تاثیر خصوصی‌سازی بر بودجه مدارس دولتی و وضعیت حقوقی خود شده بودند.ان‌بی‌سی نیوز در همان زمان در مورد یکی از دلایل اعتصاب معلمان لس آنجلس در آمریکا نوشت: «معلمان از اینکه برخی دانش‌آموزان مجبورند کف کلاس یا لبه پنجره بنشینند شکایت دارند. کلاس‌های درس خیلی شلوغ است.»
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!