مسدودسازی حساب‌های کاربری ایرانیان نشان‌دهنده بی‌اعتقادی آمریکا به آزادی بیان است / میانگین زمان استفاده از فضای مجازی در ایران ۳ ساعت بیشتر از حد جهانی است ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

  • منتخب
  • ۴ام شهریور ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
پژوهشگر فضای مجازی:
مسدودسازی حساب‌های کاربری ایرانیان نشان‌دهنده
بی‌اعتقادی آمریکا به آزادی بیان است
      ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
پژوهشگر فضای مجازی گفت: آمریکایی‌ها با مسدودسازی حساب‌های کاربری ایرانیان در میکروبلاگ توئیتر، شبکه‌های اجتماعی و... نشان دادند آزادی بیان و حقوق بشر در نگاه آنان تنها واژه‌های زیبا برای فریب افکار عمومی و فشار به کشور‌ها است.
سیدعلیرضا آل‌داود رابطه با مسدودسازی حساب‌های کاربری ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی با تاکید بر اینکه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، میکروبلاگ‌ها و پیام‌رسان‌های خارجی تا زمانی‌که با منافع آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها تعارضی نداشته باشد از طرف آنان با اهداف خاص حمایت می‌شود، به میزان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف آمریکایی‌ها از راه‌اندازی و ارائه خدمات رایگان در شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و... سرقت اطلاعات کلان (BIGDATA) کشور‌ها به منظور ‌اشراف اطلاعاتی و ذائقه‌سازی در تمام موضوعات مهم است.
آل‌داود افزود: در چند سال گذشته رفتار‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها که مالکان اصلی شرکت‌های گوگل، فیس‌بوک، توئیتر و... هستند مدیریت یک‌طرفه و خلاف آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات در سرویس‌های اجتماعی این شرکت‌ها بوده است که با مسدودسازی هرچند وقت یکبار پروفایل‌های کاربری تاثیرگذار نشان می‌دهند که این شبکه‌ها واقعا آزاد و حامی صدای مردم نیستند.معاون مرکز ملی فضای مجازی:
میانگین زمان استفاده از فضای مجازی
در ایران 3 ساعت بیشتر از حد جهانی است

Image result for ‫امیر خوراکیان‬‎
معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه میانگین استفاده از فضای مجازی در دنیا چهار ساعت در روز است، گفت: این میزان در ایران بالای هفت ساعت است.
به گزارش فارس، امیر خوراکیان در همایش «آسیب‌های نوپدید در فضای مجازی؛ فرصت‌ها و تهدیدها» با بیان اینکه میانگین استفاده از فضای مجازی در دنیا چهار ساعت در روز است، اظهارداشت: در ایران این عدد بالای هفت ساعت است و این در حالیست که باید بدانیم از این فضا با چه سبک و سیاقی و تا چه میزانی استفاده کنیم.
خوراکیان با‌اشاره به استفاده از اینترنت در جهان افزود: در دنیا بین فرزند و والدین توافق نامه‌ای وجود دارد که چند ساعت باید از اینترنت استفاده کنند و البته کودکان آنها باید اینترنت خانواده را استفاده کنند که با اینترنت معمول متفاوت است.
وی با تأکید بر اینکه اگر بچه‌ها منافع این فضا را بدانند دیگر به عنوان مصرف‌کننده صرف فعالیت نمی‌کنند، ادامه داد: دانش‌‌آموزان می‌توانند ایده پرداز و نرم‌افزار‌نویس شوند و اقتصاد آینده‌شان را تأمین کنند؛ همچنین در این فضا فرصت‌اشتغال بسیار زیاد و بکر است و باید روی نوجوانان و جوانان کار کنیم که از حالت مصرف‌کننده خارج شوند.
معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: امروز حتی بحث پول مجازی مطرح است که در تلگرام هم قرار بود پولی وارد شود که می‌خواست تعاملات را به دست بگیرد که البته فعالیت اقتصادی کشور را مختل می‌کرد و سرمایه در گردش مردم به این فضا می‌رفت و یکی از دلایل فیلتر تلگرام همین بود.


مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!