نطق سخنگوی حزب حاکم ترکیه علیه جنایات فرانسه در آفریقا / توافق دو ائتلاف بزرگ عراق بر سر اخراج آمریکا/ دیدار وزیر خارجه آل‌خلیفه با تزیپی لیونی در مونیخ! ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
نطق سخنگوی حزب حاکم ترکیه علیه جنایات فرانسه در آفریقا  
۱۳۹۷/۱۱/۲۳

Image result for ‫عمر چلیک‬‎
«عمر چلیک»، سخنگوی حزب حاکم ترکیه گفته «فرانسه باید با تاریخ روبه‌رو شود. مقامات این کشور باید به خاطر کشتارها و نقض حقوق بشر در کشورهای آفریقایی از کامرون گرفته تا الجزایر در برابر عدالت حاضر شوند.»
به گفته «چلیک»، مسئله تراژیک این است که رئیس‌جمهور فرانسه به تازگی درباره تاریخ (حوادث کشتار ارمنی‌ها در سال ۱۹۱۵ توسط نیروهای عثمانی) حرف می‌زند. مواجهه با تاریخ باید معنای دیگری برای فرانسه داشته باشد.جرایمی که مقامات فرانسه مرتکب آن شده‌اند کاملاً آشکار است. پنهان شدن پشت حوادث تاریخی دیگر یک اقدام سیاسی است... ترکیه نه تنها این اقدام را محکوم می‌کند، بلکه این مسئله می‌تواند بر روابط دوجانبه تأثیر بگذارد.» توافق دو ائتلاف بزرگ عراق بر سر اخراج آمریکا
Image result for ‫توافق دو ائتلاف بزرگ عراق بر سر اخراج آمریکا‬‎
دو ائتلاف اصلی و بزرگ سیاسی عراق بر سر مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق موافقت کردند.
«نصار الربیعی» از رهبران جریان «صدر»، اعلام کرد که دو ائتلاف «الفتح» و «سائرون» به ترتیب تحت رهبری «هادی عامری» و «مقتدا صدر»، بر سر رد حضور نیروهای آمریکایی در عراق و خروج آنها از این کشور به توافق رسیدند.
به گزارش ایسنا، الربیعی دیروز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عامری افزود: امروز جلسه‌ای را برگزار و بر سر رد هرگونه حضور نیروهای خارجی در کشور توافق کرده‌ایم.
وی گفت: معاهدات و توافقاتی که با طرف‌های بین‌المللی دیگر به امضا می‌رسد، به معنی ماندن آنها تا ابد نیست، بلکه این معاهدات در ابتدا به مرحله اجرا می‌رسند و بر اساس شرایط و تحولات اصلاح می‌شوند و قبلا نیز گفته‌ایم که ماندن نیروهای خارجی در عراق، به اعلام نیاز دولت... بستگی دارد.
عامری نیز اظهار داشت: حضور نیروهای آمریکایی بر اساس توافق چارچوب راهبردی، به درخواست عراق بستگی دارد و آن هم در شرایطی است که (عراق) در معرض تجاوز... قرار گیرد. رهبر ائتلاف الفتح عراق تاکید کرد: ماندن نیروهای خارجی و آمریکایی به توافق جدیدی نیاز دارد، چرا که ماندن آنها پس از آنکه عراق را در سال ۲۰۱۱ ترک کردند، هیچ توجیهی ندارد... ما آمریکایی‌ها را از در بیرون کرده‌ایم، اما آنها از پنجره
 بازگشته‌اند.
عامری در ادامه تصریح کرد: هرچیزی که بر سر آن توافق صورت نگیرد، قابل قبول نیست و موضع متحدی را در قبال حضور نیروهای آمریکایی و خارجی در کشور اتخاذ خواهیم کرد.از مجموع 329 کرسی پارلمان عراق، 54 کرسی به «سائرون» و 47 کرسی نیز به« الفتح» تعلق دارد.
سرپرست وزارت دفاع آمریکا وارد بغداد شد
«پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا، دیروز در سفری سرزده و از پیش اعلام نشده، وارد بغداد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، قرار است وی در جریان این سفر با مقامات ارشد عراق دیدار و گفت‌و‌گو کند.
 شاناهان دوشنبه گذشته نیز به کابل رفته بود.
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد که هدف از این سفر، تاکید بر اهمیت حاکمیت عراق و بررسی آینده نظامیان آمریکایی در این کشور است.
این سفر پس از آن صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه جاری میلادی گفته بود، حضور نظامیان آمریکایی در عراق، برای نظارت بر ایران ضروری است.دیدار وزیر خارجه آل‌خلیفه با تزیپی لیونی در مونیخ!

Image result for ‫دیدار وزیر خارجه آل‌خلیفه با تزیپی لیونی در مونیخ‬‎
کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده وزیر خارجه بحرین با وزیر خارجه پیشین رژیم صهیونیستی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ 2017 دیدار کرده است. آل خلیفه بیشتر از سایر کشورهای مرتجع عربی حرص عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را دارد.
«خالد بن احمد» وزیر خارجه بحرین حدود دو سال پیش با «تزیپی لیونی» وزیر خارجه پیشین رژیم صهیونیستی دیدار کرده و به او گفته «حمد بن عیسی بن سلمان» آل خلیفه پادشاه بحرین به عادی‌سازی رسمی روابط با این رژیم اهمیت
 می‌دهد.
کانال 13 تلویزیونی رژیم صهیونیستی ضمن اعلام این خبر با استناد به اظهارات برخی مقامات این رژیم همچنین اعلام کرده که «بن احمد» و «تزیپی لیونی» در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در سال 2017 با یکدیگر دیدار کردند و بن احمد از لیونی خواست تا تمایل پادشاه بحرین برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل اطلاع دهد. با این حال بحرین در نوامبر(آبان) گذشته، گزارش‌ها مبنی بر اینکه نتانیاهو به این کشور کوچک خلیج‌فارس سفر خواهد کرد را تکذیب
 کرده بود.
«خالد بن احمد»، در این باره گفته هیچ برنامه‌ای برای سفر نخست‌وزیر اسرائیل وجود ندارد و هیچ تماسی در این زمینه هم صورت نگرفته است با این حال اگر برنامه‌ای برای سفر نتانیاهو باشد، بحرین در اعلام آن تردید نخواهد کرد.
 این اظهارات مسئول بحرینی چند روز پس از آن مطرح شد که رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل برای عادی‌سازی روابط با بحرین تلاش می‌کند.
 رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی تلاش می‌کند و پس از عمان، بحرین دومین کشور عربی خواهد بود که بدون داشتن روابط دیپلماتیک با اسرائیل از نتانیاهو استقبال خواهد کرد.
رویکرد آل خلیفه برای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها به بیش از دو دهه پیش یعنی به زمانی باز می‌گردد که «یوسی سارید» وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی به بحرین سفر و با محمد بن مبارک آل خلیفه وزیر خارجه وقت بحرین دیدار کرد. «مارک‌اشنایر» خاخام یهودی آمریکایی و مشاور پادشاه بحرین نیز در یک مصاحبه تازه گفته از نظر او، منامه زودتر از برخی دیگر از کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند.
 به گفته او «۶ اسب در مسابقه وجود دارند، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین، قطر، کویت و عمان، اگر من کسی بودم که می‌خواستم روی اینکه کدام اسب اول از همه به خط پایان برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل می‌رسد شرط‌‌بندی کنم، اول از همه روی اسب بحرینی شرط می‌بستم.»(!)

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!