هشدار توکیو: اگر لندن با اتحادیه اروپا توافق نکند شرکت‌های ژاپنی از انگلیس خارج می شوند/ عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است / بوتفلیقه بی‌اعتنا به اعتراض‌ها برای پنجمین‌بار پیاپی در انتخابات ثبت‌نام کرد ۱۳۹۷/۱۲/۱۳

  • منتخب
  • ۱۴ام اسفند ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه

هشدار توکیو:
 اگر لندن با اتحادیه اروپا توافق نکند
شرکت‌های ژاپنی از انگلیس خارج می شوند
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
Image result for ‫هشدار توکیو‬‎
درحالی که کمتر از یک ماه به مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی نمانده است، سفیر ژاپن در انگلیس هشدار داد که اگر این کشور به توافق امید بخشی با اتحادیه اروپا دست پیدا نکند، شرکت‌های ژاپنی بیشتری از انگلیس خارج خواهند شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «کوجی سوروکا»  دیروز در گفت‌وگو با «اسکای نیوز» اظهار داشت، شرکت‌های ژاپنی به دلیل ابهامات ناشی از برگزیت، سرمایه‌گذاری های خود را در انگلیس به میزان قابل‌توجهی کاهش داده‌اند.
وی تصریح کرد: شرکت‌های ژاپنی وظایف دیگری غیر از ماندن در انگلیس دارند. آنها ممکن است جابه‌جا شوند و یا با یکدیگر ادغام شوند. اما تا زمانی که آینده برگزیت مشخص نباشد، نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد.سفیر ژاپن توضیح داد: بسیاری از شرکت‌های ژاپنی تمایل دارند ظرفیت‌های خود را توسعه دهند. اما لازم است که درباره آینده روابط انگلیس و اتحادیه اروپا آگاهی داشته باشد.
سوروکا گفت که در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های بالقوه، متوقف‌شده و شرکت‌های ژاپنی نمی‌توانند صاحبان سرمایه را برای تخصیص اعتبار و سرمایه‌گذاری در انگلیس متقاعد کنند.
مشکلات اقتصادی در انگلیس، نارضایتی صاحبان کسب و کار و وضعیت نامعلوم تجارت، در آستانه خروج این کشور از اتحادیه اروپا شتاب تندی به خود گرفته است.رئیس پارلمان کویت و اتحادیه علمای فلسطین:
عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است

Image result for ‫رئیس پارلمان کویت و اتحادیه علمای فلسطین‬‎
انجمن علمای فلسطین در فتوایی، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را «حرام» اعلام کرد و آن را جنایتی در حق امت اسلام و مخالفت صریح با احکام شرع خواند. رئیس ‌پارلمان کویت هم هرگونه ارتباط با این رژیم منحوس را «حرام» اعلام کرد
  انجمن علمای فلسطین با صدور فتوایی درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده، آنچه امروز درباره عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و قبول آن در منطقه و نیز توجیهات برخی دولت‌ها برای این اقدام دیده می‌شود، از خطرناک‌ترین رخنه‌ها و تهدیدی برای امنیت امت اسلام است.
در ادامه این بیانیه آمده: «صلح و عادی‌سازی روابط به معنای آن است که یهودیان بر سرزمین مسلمانان مسلط شوند، آن هم سرزمین مبارکی مانند فلسطین که مسجدالاقصی در آن قرار دارند و بخشی از دین اسلام محسوب می‌شود. صلح و عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی یعنی تسلیم شدن در مقابل کفار، بالا بردن منزلت آنها، از بین بردن دین و اراضی اسلامی.»
به گزارش فارس،‌ در این بیانیه همچنین خاطرنشان شده: «شکی نیست که صلح با دشمن صهیونیستی جز ذلت و خواری نیست و این صلح، سرزمین فلسطین را به اهلش باز نمی‌گرداند، مقدسات را آزاد نمی‌کند و باعث نمی‌شود ملت فلسطین به آزادی و استقلال برسد... چگونه با دشمن صهیونیستی صلح کنیم که میلیون‌ها نفر از ملت فلسطین را کشته، بازداشت و آواره کرده است.»
رئیس ‌پارلمان کویت نیز خواستار مخالفت با هرگونه سخن گفتن یا بازار گرمی درباره عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شد و این امر را به لحاظ سیاسی حرام خواند.
گفتنی است برخی از کشورهای مرتجع عربی که پیش‌تر به صورت مخفیانه با رژیم صهیونیستی رابطه داشتند از سال 2017 به‌تدریج این روابط را علنی کرده‌اند و همزمان با نزدیک شدن زمان ارائه طرح آمریکا برای فلسطین موسوم به «معامله قرن»، این روابط روز به روز پررنگ‌تر شده است.


بوتفلیقه بی‌اعتنا به اعتراض‌ها برای پنجمین‌بار پیاپی در انتخابات ثبت‌نام کرد
Image result for ‫بوتفلیقه بی‌اعتنا به اعتراض‌ها برای پنجمین‌بار پیاپی در انتخابات ثبت‌نام کرد‬‎
همزمان با ثبت‌نام «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر برای پنجمین بار متوالی، هزاران نفر از مردم این کشور شبانه به خیابان‌ها ریختند و به اعتراض‌های خود علیه وی ادامه دادند.
پس از انتشار اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامت و هوشیاری بوتفلیقه و تردید‌های فراوان راجع به بازگشت و یا عدم بازگشت وی از سوئیس، صبح روز گذشته منابع محلی الجزایر گزارش دادند که بوتفلیقه ، رسما و با ارائه مدارک، حضور خود را در انتخابات 29 فروردین سال آینده اعلام کرده است، بدون این که به اعتراض‌های گسترده مردمی، اعتنایی کرده باشد.
گفتنی است پس از ثبت‌نام وی به عنوان کاندیدای انتخابات، مردم الجزایر در شهرهای مختلف و به صورت شبانه به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض شدید خود را نسبت به این اقدام اعلام کنند.
 این تظاهرات عمدتا در «الجزیره» پایتخت  این کشور صورت گرفته و مردم در دو میدان بزرگ این شهر تجمع کرده‌اند. خشم مردم الجزایر از این تصمیم به حدی بود که حتی تظاهراتی در خارج از کشور و در شهر «مارسی» فرانسه، در اعتراض به تصمیم بوتفلیقه برگزارشد.
عمده اعتراض مردم متمرکز به این نکته است که شرایط حاد جسمانی بوتفلیقه 82 ساله مانع از ارائه خدمات متناسب به کشور خواهد شد.
مردم الجزایر تاکید می‌کنند که وی شرایط سلامت مناسبی برای ریاست جمهوری ندارد. نخست‌وزیر سابق الجزایر هم در این باره گفته بوتفلیقه به خاطر شرایط بد جسمانی، ماه‌هاست که در فضای رسانه‌ای دیده نشده است.
«بوتفلیقه» پس از مواجهه با مخالفت گسترده مردم الجزایر، تعهد داد در صورت پیروزی در انتخابات، ظرف یک سال آینده اصلاحات سیاسی را اجرا کند! در انتخابات ریاست جمهوری آتی الجزایر، ۱۵ کاندیدا از جمله بوتفلیقه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.


مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!