کره‌شمالی حین مذاکره با آمریکا بر تعداد بمب‌های اتمی خود افزوده است/ افزایش خودکشی در مصر طی ماه ژانویه به دلیل مشکلات معیشتی / صبغت‌الله مجددی اولین رئیس دولت اسلامی افغانستان درگذشت ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

  • منتخب
  • ۲۵ام بهمن ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه


دانشگاه استنفورد:
کره‌شمالی حین مذاکره با آمریکا بر تعداد بمب‌های اتمی خود افزوده است 
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
مرکز تحقیقاتی دانشگاه استنفورد آمریکا می‌گوید، نتایج بررسی‌هایش نشان می‌دهد کره شمالی در حین مذاکره با آمریکا در سال گذشته اقدام به تولید 7 بمب هسته‌ای و افزودن آنها به زرادخانه خود کرده است.
گزارش منتشر شده از سوی «مرکز همکاری و امنیت بین‌الملل» دانشگاه استنفورد حاکی از آن است که کره شمالی همچنان به تولید موشک و بمب‌های اتمی خود ادامه داده است.
 این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا و کشورهای منطقه شبه جزیره کره به شدت پیگیر مذاکره با این کشور با هدف نابودی همه سلاح‌های هسته‌ای آن
 بوده‌اند.
به گزارش تسنیم، «سیگفرید هکر»، مدیر سابق آزمایشگاه تسلیحاتی «لس آلاموس» آمریکا در نیومکزیکو که اکنون در استنفورد مشغول فعالیت است و یکی از نویسندگان این گزارش به شمار می‌رود به رویترز گفته تحلیل تصاویر ماهواره‌ای حاکی از ادامه تولید سوخت بمب در سال 2018 بوده است.
با این حال توقف آزمایشات موشکی و هسته‌ای کره شمالی از سال 2017 به بعد به این معنی است که برنامه هسته‌ای این کشور به نسبت سال گذشته تهدید کمتری به شمار می‌رود.
به گفته وی سوخت تولید شده از فعالیت رآکتور پنج مگاواتی در تاسیسات هسته‌ای یونگ بیون از 2016 تا 2018 به نظر از ماه می(اردیبهشت) دوباره شروع به کار کرده و تقریبا 5 الی 8 کیلوگرم پلوتونیوم مناسب برای تسلیحات هسته‌ای تولید
کرده است.
 این ترکیب به همراه تولید احتمالا 150 کیلوگرم اورانیوم با غنای بالا احتمالا فرصت افزایش بمب‌های هسته‌ای کره شمالی به تعداد 5 تا 7 عدد را داده است.


افزایش خودکشی در مصر طی ماه ژانویه به دلیل مشکلات معیشتی

Image result for ‫افزایش خودکشی در مصر طی ماه ژانویه به دلیل مشکلات معیشتی‬‎
یک نهاد غیر‌دولتی در مصر اعلام کرد، این کشور طی ماه ژانویه (10 دی تا 10 بهمن) شاهد افزایش خودکشی بوده و علت اصلی این عارضه اجتماعی نیز وضع بد معیشتی مردم است.
«سازمان آزادی بیان و جنبش‌های کارگری» اعلام کرد، این کشور طی ماه ژانویه، به دلیل مشکلات معیشتی مردم، شاهد افزایش خودکشی بوده است.
به گزارش شفقنا، تعداد خودکشی طی ژانویه، در مقایسه با همان ماه سال گذشته، ۱۰ برابر شده است. نظامیان به همراه غربگرایان مصری در سال 2013 با این وعده که وضع معیشتی مردم را بهتر خواهند کرد، ژنرال «عبدالفتاح السیسی» را به عنوان رئیس‌جمهور، جایگزین او کرده‌اند.دیروز و در سن 93 سالگی
صبغت‌الله مجددی اولین رئیس دولت اسلامی افغانستان درگذشت

Image result for ‫صبغت‌الله مجددی اولین رئیس دولت اسلامی افغانستان درگذشت‬‎
«صبغت‌الله مجددی» نخستین رئیس دولت اسلامی افغانستان در دهه 90 میلادی و رهبر «جبهه نجات ملی» در سن ۹۳ سالگی درگذشت.
«صبغت‌الله مجددی» از چهره‌های جهادی و مبارز علیه اشغالگران شوروی و نخستین رئیس دولت اسلامی افغانستان، در کابل درگذشت. به گزارش ایسنا، قرار است مراسم تشییع و خاکسپاری «مجددی» امروز در کابل برگزار شود.صبغت‌الله مجددی در سال ۱۳۰۵ خورشیدی در یک خانواده روحانی در شهر کابل به دنیا آمد. پس از کودتای طرفداران شوروی در سال ۱۳۵۷، که حزب «دموکراتیک خلق افغانستان» به قدرت رسیده بود، «مجددی» به پاکستان رفته و با ایجاد گروهی موسوم به « جبهه نجات ملی افغانستان»، مبارزات سیاسی و مسلحانه خود را علیه دولت کمونیستی کابل آغاز کرد.طی سال‌های ۱۳۶۸ و ۱۳۶۹ خورشیدی، که حکومت اسلامی در تبعید مجاهدین در پاکستان ایجاد شد، «مجددی» ریاست آن را بر عهده گرفت. پس از پیروزی مجاهدین، مجددی در بهار سال ۱۳۷۱ برای دو ماه به عنوان رئیس دولت موقت مجاهدین انتخاب شد.او پس از دو ماه، زمامداری سکان دولت اسلامی را براساس توافقات اسلام آباد، به «برهان‌الدین ربانی» رهبر« جمعیت اسلامی» سپرد. پس از سقوط دولت مجاهدین به وسیله طالبان، «مجددی» دوباره به پاکستان بازگشت و به مبارزات خود برای بازپس‌گیری کابل ادامه داد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!