گرامیداشت شهدای حشدالشعبی عراق در تهران ۱۳۹۷/۰۷/۲۱

  • منتخب
  • ۲۲ام مهر ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
گرامیداشت شهدای حشدالشعبی عراق در تهران
۱۳۹۷/۰۷/۲۱

Image result for ‫گرامیداشت شهدای حشدالشعبی  در تهران‬‎Image result for ‫گرامیداشت شهدای حشدالشعبی  در تهران‬‎
آئین گرامیداشت شهدای حشدالشعبی( بسیج مردمی عراق) و آغاز اعزام کاروان‌های دانشجویی به حماسه پیاده‌روی اربعین در محل سابق لانه جاسوسی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجو، معاون فرهنگی حشدالشعبی در یادواره شهدای حشدالشعبی عراق که هم‌زمان با اعزام کاروان‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران به حماسه پیاده‌روی اربعین در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: وقتی موصل ساقط شد همه ترسیدند، چون بعد از این اتفاق نیرو‌های مسلح و انتظامی تقریبا از بین رفته بودند، اما اسلام برای نجات عراق به یاری ما آمد.
حجت‌الاسلام سیدهاشم الحیدری با بیان اینکه اسلام با مثلث فتوای جهاد مرجعیت عراق، حضور جوانان عراقی در صحنه و حضور مردان، ولی فقیه و بچه‌های ایران از سپاه و بسیج به کمک عراق آمد، افزود: این جوانان خیلی سریع توانستند برخی از مناطق را به عشق دیدار لقاء‌الله معنویت و اطاعت از فتوای ولایت از داعش پس بگیرند و موجب توقف این گروه تروریستی شدند.
الحیدری تاکید کرد: جوانانی که از ایران، لبنان و عراق با داعش می‌جنگیدند به خاطر پست، پول و مقام به جنگ نرفتند در واقع آنها در مقابل زشت‌ترین، خشن‌ترین و قبیح‌ترین دشمن جهان ایستادند و اگر آنها این کار را نمی‌کردند امروز داعش در تهران، ساری، مازندران، رشت و یا مشهد بود.
وی اظهار داشت: اگر شهدای مدافع حرم نبودند راه اربعین بسته می‌شد و اگر امروز این راه باز است به خاطر شهداست.
معاون فرهنگی حشدالشعبی ادامه داد: نقطه حضور داعش تا کربلا نیم ساعت فاصله داشته است با این وجود راه کربلا در خطر بود، اما مدافعین حرم وقتی دیدند کربلا در خطر است به صحنه آمدند.
الحیدری با تاکید بر اینکه برای حفظ حرم فقط سینه‌زنی و شعار دادن کافی نیست، افزود: بهترین و مقدس‌ترین شهدا، شهدای راه مقاومت هستند و هر امتی که این گونه باشد پیروز است.
وی با بیان اینکه مردم عراق می‌گویند که ما خود را فدای زوار ایرانی می‌کنیم و این خیلی زیباست خطاب به زائران اربعین گفت: از شهادت نترسید، چون خون در راه امام حسین علیه السلام زیباست اگرچه این راهی که به آن می‌روید همراه با امنیت و کرامت است و ملت ایران و عراق جدایی‌ناپذیرند.
گفتنی است، در این مراسم علاوه بر رونمایی از پرچم کاروان فتح قریب دانشگاه‌های تهران از خانواده شهدای مدافع حرم شهید «تقوی» و «نوروزی» تجلیل به عمل آمد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!