بازار یابی ناکام “رای “برای یک نماینده ناموفق؟

  • منتخب
  • ۲۲ام مهر ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه

                  بازار یابی ناکام "رای "برای یک نماینده ناموفق؟
اخیراً  مشابه  این عبارات را زیاد می بینیم . اقدام جالب نماینده ... نماینده بقول خود وفا کرد و استقبال از شفافیت و ارائه عملکرد...
برای حقیر که با اغلب نمایندگان ادواری منطقه  از نزدیک کار کرده ام و شیوه کار نمایندگان بسیاری را از مشرق ومغرب زمین مطالعه کرده ام . 
بکارگیری  عبارات فوق در  قالبی نامناسب و بدون پیش زمینه ی مطلوب قابل تامل می نمود  و حداقل از این بابت تاسف خوردم که هنوز هم برخی  هستند که فکر می کنند صحنه ی انتخابات ، استادیوم فوتبال است که  با فضا سازی پیش از مسابقه و جو سازی حین مسابقه نه تنها تماشگران سکوی مقابل و بازیکنان حریف و داور رقابت بلکه توپ  کم باد را هم می توان "جو گیر" نموده  و آن  را وارد دروازه حریف کرد و نتیجه ی بازی را بنفع خود تغییر داد. ...
ازبازی  گفتم . درست است این بازی انتخابات هم درست مثل بازی پیش پا افتاده وساده الاکلنگ است. هرطرفی که قواعد بازی را نداند یا "نخواهد که بداند" طرف مقابل سقوط دردناکی را خواهد داشت. بنابراین حفظ توازن و لزوم رعایت قواعد وهماهنگی دوطرف در بازی صحیح ولذت بخش دریک زمان مشخص دقت و انگیزه لازم را خواستاریم
 توضیح اینکه طی سالهای گذشته  بخش بیشتر موضوع بحث انتخاب احسن برای مجلس پیرامون این محور می چرخید که کسی را انتخاب کنیم که تاثیر انتخابش را در  همه عرصه های حوزه ی انتخابیه ببینیم ولی امروز این مبحث علنی و آشکار شده که اقلیتی می خواهد همه امیتازات و مزایای مشتق از منابع و منافع منطقه را بنام خود مصادرنماید و می دانیم که حواشی این روند نامطلوب از کجا آب می خورد وچگونه به رویه ی جاری اصرار دارد و خسارات و مضرات آن برکدام مفاصل واقشار جامعه وارد شده و عواید وبهره ی آن به کیسه و  انبان چه کسانی سرازیر می شود. روشن است که  حداقل 70 درصد شهروندان حوزه ی انتخابیه از وضعیت موجود ناراضی بوده و کوبیدن برطبل هل من مبارز و دهل من هستم که چنان کرده ا م و چنان می کنم بر آگاهی رو به رورشد که نتایج زیر را تحلیل می کنند و نه نمره به تیتر سازی وسوژه نگاری می دهند ، تاثیر ی چندان  برافکار عمومی نخواهد داشت.
 از آنجمله:
 1- خوش انصاف ها وقتی قرار است که تنها  چند فاز از میدان پارس جنوبی ، خانه های سرد  کشور را در زمستان گرم کند . چرا  در کنار آن خانه جوانان و کارجویان بومی سردوبی روح  بماند! (روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد:با اجرای سه طرح توسعه ای فازهای 13، 22 تا 24 پارس جنوبی تا اواسط زمستان امسال گاز مورد نیاز فصل سرد کشور  را به صورت کامل تأمین خواهیم کرد)
2- إصلاح نظام اداری  منطقه وجابجائی  مدیران در آن باید در راستای  ارائه خدمت سانی به عموم باشد  و هرگونه تغییر وتحولی در آن با  شفافیت   تمام باید فعالانه از طریق ایجاد کانال مشورت  بامشاركت عامه ذینفعان  صورت گیرد ونه صفحه ی شطرنج یارکشی میان فصل ! 
2-  كیفیت  وکمییت بخشی  خدمات رسانی بنابرپایه ی اولویت ها و اهداف و خواسته های  و احتیاجات موکلین باشد ونه ضرورت طراحی انتخاباتی.
3-  توزیع  وگسترش عادلانه ی اطلاع رسانی بودجه واعتبارات وپروژه ها وتمرکز بر  تنوع خدمات و تاسیسات عمومی  داخل و خارج حوزه انتخابیه  وسایر مناطق منطبق با برنامه ی توسعه و پیشرفت همه جانبه ی همزمان با مطالبات وحقوق شهروندان باشد . و نه  جزیره ی کردن اقدامات وبخشی گرائی اختصاصی!
4-  ایجاد پایگاه توسعه ی فرهنگ شفاف سازی، پرسش وپاسخ در خدمت عامه و پاسخگوی نخبگان باشد. نه مرتفع کننده ماموریت، مدعیان هنر، فرهنگ وعلم واثر اعزامی از تهران !
 5- براستی  آیا  مادر بزرگ معنوی کاندیدای دور گذشته به مجلس رفته ی ما اینبارهم به تریبون فرسائی خواهند پرداخت.و می توانند این معادله تک مجهولی را حل کنند: که اگر در طول  حدود سه سال قول وقرارها ووعده های بسیاری به عقب افتاد مثلا در مدت کمی بیشتر از یکسال به اضافه ی وعده های جدید قابل جبران است؟
بار دیگر  ما مبتلا به اثار منفی خود بزرگ بینی مفرط  برخی از ما  بهتران  وعدم حضور سازنده ی شهروند در صحنه ی مطالبه گری جدی شده ایم چنانکه نتایج  تغییر و تحول  مثبت اجتماعی تحت تاثیر یارکشی ماقبل انتخابات، با نشانه های زیر قرار گرفته است:

اول، اشکالات تعامل اجتماعی، با این معانی، ساختار انتخاب های فردی  سلیقه ی هیچ امیدی  را به نقش پذیری دوطرفه  ایجاد نمی کند.
دوم: جدایی ،میان دو کفه ی  پرسشگری و  پاسخگوئی در فضای  عمل و اهداف آن شتاب گرفته است
سوم:  خروج دائمی از نقش های اجتماعی ، همبستگی اجتماعی را تضعیف  کرده و  انسجام  چارچوب مفاهیمی مانند «تکامل» ، «بلوغ» ، «توصیف پیشرفت اگاهی " را با چالش روبرو می کند
چهارم: مسئولیت انتقال به محیط کارگاهی برای حل مشکلات پیچیده،  توانایی تغییر تاکتیک ها و تکنیک ها  و رعایت قواعد اخلاقی  به عنوان یک اعلامیه کوتاه؛  تنها در قاب «انعطاف پذیری رسانه ی» مطرح شده است.
سرمایه گذاری بر تبلیغات
تأکید می شود که سرمایه گذاری در تبلیغات ، به  تجاربی سوخته و تجارتی برنده  و ایده ی " موقت وگذرا "، منشأ سرنوشت سازی برای  جامعه   که  با بکارگیری تجربه ی وحشتناک،  افرادی که از وابستگی آنی، بی نظمی و انسجام فکری رنج می برند، را هدف قرار گرفته  انهائیکه  به حضور مستقیم و بنیادین درصفوف ایستار اجتماعی دچار تردید  هستند بدل شده است   .ودرمقابل  پاسخ  به  موضوع این است که  حقیت باور داشتن به تبعات انتفاع عمومی و واقع علمی ،  می تواند  خود را ابر تاروپود اتفاقات و جریانات روزمره تحمیل کند و روندی هوشمند برای یک جامعه ی مطالبه گر تعیین نماید تا از تضعیع بیشتر حقوق فرهنگی، اجتماعی مان جلوگیری کند
وبینوسیله باردیگر تاکید کند آنچه را که از دست رفته می بینیم در گذر زمان طی پروسه جدی نگرفتن یک انتخاب از دست داده ایم ؟!
      و درپایان شاید بتوان این عبارات جبران خلیل جبران اندیشمند لبنانی را باردیگر در پیوند با اتفاقات جاری حوزه ی انتخابیه جنوب استان بوشهر تسری داد :
"حقیقت  یک انسان تنها اموری نیست که او به شما نشان می دهدباید بدانیم که حقیقت او  چیزیست که  نمی تواند نشان دهد."
 

 
 
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!